Puchar Polski: Pogoń lepsza od Podbeskidzia, piękny gol Grosickiego [WIDEO]

Aktualizacja: 8 lis 2023, 18:05
7 lis 2023, 21:15

Pogoń Szczecin po wielkich bólach, ale ostatecznie wygrała 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Decydująca okazała się sama końcówka spotkania, kiedy to pięknego gola na wagę awansu do kolejnej rundy rozgrywek strzelił Kamil Grosicki.

Fantastyczna bramka Grosickiego na wagę wygranej

Podbeskidzie Bielsko-Biała miało już za sobą jedno spotkanie w obecnej edycji Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie zespół z Fortuna 1. Ligi wygrał na wyjeździe 3:1 z Pogonią Siedlce. Zespół Jensa Gustafssona z kolei rozgrywał pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach.

W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się otworzyć wyniku spotkania. Minimialną przewagę miała Pogoń, ale to gospodarze oddali jedyny celny strzał, z którym poradził sobie jednak Valentin Cojocaru. Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał więc bezbramkowy remis.

Wraz z biegiem czasu i upływem minut w drugiej części przewaga “Portowców” zaczęła systematycznie rosnąć. Nie przekładało się to jednak na otwarcie wyniku, nawet pomimo wprowadzenia na boisko Luki Zahovicia czy Wahana Biczachczjana. Udało się to dopiero w 90. minucie – wprowadzony na boisko zaledwie 16-letni Adrian Przyborek dograł do Kamila Grosickiego, a ten silnym strzałem zapewnił Pogoni zwycięstwo.

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Pogoń Szczecin 0:1
0:1 Kamil Grosicki 90′

Dzięki tej wygranej piłkarze Pogoni Szczecin kontynuują dobrą passę kolejnych meczów bez porażki. Obecnie wynosi ona już sześć kolejnych spotkań, z czego aż pięć “Portowcy” wygrali, a tylko jeden zremisowali.