Puchar Polski: Radomiak i Stomil grają dalej

22 lip 2016, 20:51

Radomiak Radom niespodziewanie pokonał GKS Katowice, a Stomil Olsztyn bez problemów wygrał z ROW-em Rybnik. Obie drużyny jako pierwsze zatem meldują się w 1/16 finału Pucharu Polski.

Jako pierwsi na murawie stanęli piłkarze Radomiaka Radom i GKS-u Katowice. Faworytami byli goście, ale niespodziewanie to piłkarze z Radomia okazali się lepsi pokonując I-ligowca 1:0. Jedyną bramkę już w 6. minucie z rzutu karnego zdobył Leândro.

22 lipca 2016, 18:30 – Radom (stadion MOSiR)
Radomiak Radom 1-0 GKS Katowice
Leândro 6 (k)

Bez niespodzianek było z kolei w Rybniku, gdzie miejscowy ROW podejmował Stomil Olsztyn. Goście sprawę awansu załatwili już w pierwszej połowie, wygranej 3:0 po bramkach Rafała Kujawy i dwóch golach Karola Zwira. W drugiej odsłonie na pięć minut przed końcem honorowe trafienie zaliczył Muszalik, ale to było wszystko na co było stać gospodarzy.

22 lipca 2016, 19:00 – Rybnik (stadion MOSiR)
ROW 1964 Rybnik 1-3 Stomil Olsztyn