Puchar Polski: Raków Częstochowa melduje się w ćwierćfinale. Wysoko pokonali innego pierwszoligowca!

6 gru 2018, 22:29

Lider Fortuna I ligi Raków Częstochowa bez najmniejszego trudu pokonał Wigry Suwałki, (3:0) dzięki czemu awansował do kolejnej rundy tegorocznego Pucharu Polski. Bramki dla ekipy Marka Papszuna zdobyli Petr Schwarz oraz dwie Tomas Petrasek.

Spotkanie bardzo źle zaczęło się dla gospodarzy z Suwałk. Już w 10. minucie za faul na Szczepańskim w polu karnym sędzia Szczech podyktował rzut karny, który na gola zamienił Petr Schwarz. Lider zaplecza Ekstraklasy prowadzenie podwyższył w 30. minucie kiedy to Tomas Petrasek uderzeniem głową pokonał golkipera gospodarzy.

Po przerwie nadal to Raków był stroną przeważającą. W 53. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym wynik spotkania ustalił Petrasek, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu. Wigry Suwałki miały okazję strzelić gola honorowego w 83. minucie, jednak mocny strzał z dystansu świetnie obronił Szumski.

Wigry Suwałki 0:3 Raków Częstochowa

11. Schwarz (kar.), 30. Petrasek, 53. Petrasek

Wigry Suwałki: Zoch – Olszewski (46′ Bida), Jurkowski, Najemski, Karankiewicz, Adamiec, Pawłowski, Bartczak, Kwaśniewski, Karbowy (46′ Polkowski), Sabiłło (84′ Kaczmarczyk)

Raków Częstochowa: Szumski – Kościelny, Niewulis, Petrasek – Kun, Schwarz, Listkowski (82′ Radwański), Bartl – Domański, Musiolik, Szczepański (76′ Zachara)