Puchar Polski. Raków i Legia z awansem, kapitalna asysta Josue [WIDEO]

3 lis 2023, 08:19

Trzech kolejnych przedstawicieli PKO BP Ekstraklasy zapewniło sobie awans do 1/8 finału tegorocznej edycji Pucharu Polski. W czwartkowej serii meczów zwycięstwa odniosły mistrz i wicemistrz Polski, a także Cracovia. Cała trójka wygrała swoje spotkania bez straty gola.

Cracovia, Raków i Legia w 1/8 finału Pucharu Polski

Czwartkowe spotkania 1/16 finału Pucharu Polski rozpoczęły się od starcia w Krakowie, gdzie Cracovia mierzyła się z Zagłębiem Lubin. O wyniku zadecydowało jedno trafienie. W 85. minucie drużyna Jacka Zielińskiego zapewniła sobie zwycięstwo, a gola na wagę triumfu strzelił 18-letni Kacper Śmiglewski.

W drugim meczu bardzo długo z ŁKS-em Łódź męczył się Raków Częstochowa. Pomimo ogromnej przewagi na przestrzeni całego meczu, mistrzowie Polski zapewnili sobie awans dopiero w dogrywce. W 109. minucie na 1:0 trafił Władysław Koczerhin, a w 120. minucie wynik na 2:0 ustalił Ben Lederman.

Dość łatwą przeprawę miała natomiast Legia Warszawa, która grała na wyjeździe z GKS-em Tychy. Zespół Kosty Runjaicia załatwił sprawę jeszcze w pierwszej połowie. Dwukrotnie drogę do siatki znalazł Blaz Kramer, a trzeciego gola dołożył Marc Gual. Na uwagę przy drugiej bramce Słoweńca zasługuje piękna asysta Josue, który popisał się kapitalnym przeglądem pola.

Wyniki czwartkowych meczów 1/16 finału Pucharu Polski

● Cracovia 1:0 Zagłębie Lubin
● ŁKS Łódź 0:2 Raków Częstochowa (po dogrywce)
● GKS Tychy 0:3 Legia Warszawa

Do zakończenia fazy 1/16 finału Pucharu Polski zostało jeszcze sześć meczów. 7 i 8 listopada dojdzie m.in. do pojedynków Wisły Kraków z Polonią Warszawa, Resovii z Jagiellonią Białystok czy Wisły Puławy z Widzewem Łódź.