Strona główna Piłka nożna Puchar Polski: Rezerwy Lecha i Błękitni Stargard z pierwszymi wygranymi w nowej...

Puchar Polski: Rezerwy Lecha i Błękitni Stargard z pierwszymi wygranymi w nowej edycji

0
foto: 4miasta.pl

W rozegranych dziś pierwszych na szczeblu centralnym meczach rundy wstępnej Pucharu Polski w kolejnej już edycji sezonu 2020/2021  Lech II Poznań i Błękitni Stargard zanotowały pierwsze wygrane, meldując się tym samym w 1/32 tych rozgrywek, których spotkania odbędą się  w dniach 13-16 sierpnia b.r.

Ekipa Lecha II Poznań, która w zakończonym sezonie piłkarskim w II lidze sprolongowała ligowy byt choć już była najmłodszym zespołem, na to pierwsze spotkanie wyszła w… jeszcze bardziej odmłodzonym składzie. Mimo że za rywala młodzi poznaniacy mieli spadkowicza z II ligi Elanę Toruń, faworytem w tym meczu nie byli.

Spotkanie rozpoczęte w samo południe we Wronkach z przytupem otwarli gospodarze. W 2. min. do siatki torunian trafił Filip Wilak, a po dwudziestu minutach drugiego gola dołożył Antoni Prałat. Także w pierwszym kwartale drugiej części pojedynku granego w dużym upale lepiej spisywali się gracze z Poznania, czego efektem była trzecia bramka strzelona w 56. min. przez Norberta Pacławskiego. Dalsza część gry należała już do gości z Torunia. W 71. min. pierwszą bramkę dla nich z rzutu karnego strzelił Mariusz Kryszak, natomiast w 79. min. kontaktowe trafienie stało się udziałem Krzysztofa Kołodzieja. Na końcowy okres pojedynku więcej sił zachowali piłkarze Elany, lecz poza dwoma bramkami nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Przeciwnikiem Lecha II Poznań w kolejnej rundzie rozgrywek będzie Olimpia Grudziądz.

LECH II POZNAŃ  3:2  ELANA TORUŃ

2. Wilak, 22. Prałat 22, 56. Pacławski –  71 (rzut karny) Kryszak, 79.Kołodziej 79

Lech II: Bąkowski-  Borowski(79, Karwacki), Tomal,Waliś, Palacz, Wilak (Stochniałek), Sommerfeld, Kozubal, Prałat (Marszałkiewicz), Zaręba (62, Strózik) –  Pacławski (62, Ratajczyk)

Elana: Kuchnicki – Świeciński, Zagórski, Pisarek, Kołodziej, Lubowicz (29, Stawski), Kryszak (88, Pawłowski), Niemiec (87, Pisarek) Rak, Lenkiewicz, Klimek (61, Ankierski)

T

akże gospodarze drugiego z dzisiejszych pucharowych pojedynków Błękitni Stargard zagrali mecz ze spadkowiczem z II ligi Legionovią Legionowo. Tu jednak odmłodzenie zespołu na ten pojedynek, w którym średnia wieku piłkarzy w północno-zachodnich rejonów kraju było spowodowane sporymi ubytkami. W krótkiej przerwie pomiędzy rozgrywkami ekipę ze Stargardu opuściło czterech kluczowych zawodników, ale młodzież Błękitnych sprostała zadaniu. Bohaterem meczu okazał się Mateusz Bochnak, którego dwa gole przesądziły o losie rywalizacji. Prowadzenie dla miejscowych dał swojej ekipie pomocnik stargardzian w 12 min., a drugi raz piłka po strzale tego piłkarze znalazła się w siatce 3. min. po zmianie  stron.

Wygrana Błękitnych 2-0 sprawia, że w kolejnej rundzie w Stargardzie za tydzień zawita beniaminek ekstraklasy Warta Poznań.

BŁĘKITNI STARGARD  2:0  LEGIONOVIA LEGIONOWO

Bochnak 12. i 48.

Błękitni: Sasiak – Konopski, Ostrowski, Krawczun, Sitkowski – Sawczak (61, Pelikan), Bochnak (90, Kacprzyk), Purczyński (46, Grzeszczak), Polkowski, Theus – Lis (88, Jałoszyński).
Legionovia: Stefaniak – Kaczorowski (76, Lewandowski), Weremko (67, Worach), Kluska, Barański – Trubeha, Bućko (46, Mich), Koziara, Turkowski – Karabin, Szeliga (62, Kowalski).

 

 

Komentarze