Puchar Polski: Sensacja w Krakowie, Zagłębie w półfinale!

19 lis 2015, 19:51

Zagłębie Sosnowiec sensacyjnie pokonali Cracovię Kraków na ich terenie 2:0 i to oni mogą świętować awans do półfinału Pucharu Polski. Pierwsze spotkanie tego dwumeczu zakończyło się wygraną drużyny z Małopolski 2:1.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w tej fazie rozgrywek zakończyło się zwycięstwem Cracovii 2:1 w Sosnowcu. W tamtym meczu wygraną Pasom zapewnił Denis Rakels. Gospodarze nie mogą sobie pozwolić na zniwelowanie tej zaliczki. Natomiast piłkarze pierwszoligowca będą próbowali sprawić niespodziankę.

W pierwszych minutach gospodarze zdecydowanie zdominowali podopiecznych Artura Derbina. Najpierw Cetnarski próbował uderzenia z dystansu, a potem po strzale głową Diabanga piłka powędrowała w słupek. Sosnowiczanie tylko się bronili, nie wychodzili nawet z własnej połowy. W 26. minucie niemrawe Zagłębie zdołało niespodziewanie wyjść na prowadzenie po strzale Pribuli i świetnej asyście Jakuba Wilka. Bliski wyrównania kilka minut później był Rymaniak, ale Fabisiak dobrze interweniował. 5 minut przed końcem pierwszej połowy piłkarze Zagłębia strzelili gola na 2:0 z rzutu karnego. Ta sytuacja sprawiła, że to oni w tym momencie byli bliżej awansu do półfinału.

Druga część meczu, bez zaskoczenia, zaczęła się od ataków gospodarzy. Próbowali oni zmniejszyć stratę i choćby doprowadzić do dogrywki. Skonstruowali kilka akcji ofensywnych, ale nie zakończyły się one pozytywnie dla Pasów. Czas płynął nieubłaganie, a Krakowianie wciąż nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza Zagłębia. w 76. minucie gracze Cracovii zdołali wpakować piłkę do siatki, ale na ich nieszczęście sędzia odgwizdał spalonego. Kolejna akcja i kolejna interwencja znakomitego dzisiaj Fabisiaka. Niemoc Cracovii dalej trwała. Przyjezdni jeszcze mieli szanse na dobicie rywala, a bardzo groźną akcją odpowiedzieli rywale. Cetnarski uderzył piłkę, która po jego strzale trafiła w słupek. W końcu Cracovia, bijąca głową w mur nie daje rady odrobić straty i odpada z Pucharu Polski!

Cracovia Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)

26′. Pribula, 40′. Dudek

Składy:

Cracovia: Pilarz (C) – Jaroszyński (78. Zjawiński), Covilo, Polczak, Rymaniak – Dąbrowski, Budziński – Jendrisek, Cetnarski (46. Wołąkiewicz), Rakels (62. Wdowiak) – Diabang.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Budek (65. Sierczyński), Sołowiej, Markowski, Udovičić – Matusiak, Dudek (C) – Pribula (58. Ryndak), Fidziukiewicz (78. Fonfara), Wilk – Paluchowski.