Puchar Polski: Stal Mielec męczyła się z 3-ligowcem. Awans dopiero po dogrywce

8 lis 2023, 17:00

Mało brakowało, a Garbarnia Kraków sprawiłaby niemałą niespodziankę w 1/16 finału Pucharu Polski. Trzecioligowiec ambitnie walczył, ale ostatecznie przegrał po dogrywce 2:4 ze Stalą Mielec, która uniknęła dość wstydliwego odpadnięcia z niżej notowanym rywalem.

Stal dopiero po dogrywce ograła Garbarnię

Wszystko co najciekawsze w tym spotkaniu wydarzyło się po przerwie. W 54. minucie Stal wyszła na prowadzenie po golu Michała Trąbki, a zaledwie 120 sekund później Garbarnia grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem środkowy obrońca gospodarzy Adrian Kajpust.

Pomimo gry w osłabieniu, trzecioligowiec mocno zaskoczył ekipę z Ekstraklasy i zdołał strzelić dwa gole. W 65. minucie stan meczu wyrównał Bartosz Żurek, a w 76. minucie na 2:1 trafił Kacper Durda. Sensacji jednak nie było, ponieważ w 86. minucie do dogrywki doprowadził Ilja Szkurin.

W dodatkowych 30 minutach gra była wyrównana, ale znacznie skuteczniejsza była Stal Mielec. W pierwszej części dogrywki do siatki trafiali Krystian Getinger i po raz drugi Szkurin, dzięki czemu to właśnie zespół Kamila Kieresia mógł się cieszyć z awansu.

Garbarnia Kraków vs Stal Mielec 2:4
0:1 Michał Trąbka 54′
1:1 Bartosz Żurek 65′
2:1 Kacper Durda 76′
2:2 Ilja Szkurin 86′
2:3 Krystian Getinger 94′
2:4 Ilja Szkurin 101′