Puchar Polski: Stelmet pierwszym półfinalistą!

16 lut 2017, 19:46

W czwartkowy wieczór mecz pomiędzy Polski Cukrem Toruń a Stelmetem Zielona Góra oficjalnie rozpoczął tegoroczne zmagania w Pucharze Polski 2017. Mistrz Polski wygrał to spotkanie 79:55

Pierwsze minuty należały do ekipy Stelmetu Zielona Góra. Już po pierwszych 4 minutach zespół Artura Gronka prowadził 12:4. Wtedy jednak do głosu doszedł Polski Cukier. Seria punktowa 7:0 zmniejszyła prowadzenie mistrza Polski do zaledwie 1 punktu. Stelmet uznał jednak, że to za niskie prowadzenie i serią 10:1 zakończył I kwartę. Ich atak mógł się podobać. Mimo całkiem niezłej obrony torunian Stelmet dwukrotnie trafiał przez ręce, równo z zegarem 24sekund. Po pierwszych 10 minutach zielonogórzanie prowadzili 22:14.

Druga część jednak zaczęła się niespodziewanie od szybkiego odrabiania strat przez Polski Cukier. W 5 minut odrobili oni prawie wszystkie straty i na tablicy wyników było już tylko 29:28 dla ekipy mistrza Polski. Druga część kwarty jednak należała zdecydowanie do Stelmetu. Stelmet zwiększył tempo i ostatecznie do przerwy prowadził 42:30. Trener Winnicki był najwyraźniej poirytowany pracą sędziów, ponieważ w przerwie zamiast do szatni czekał na arbitrów przy stoliku i cisnął statystykami o parkiet.

Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany wyniku. Kwarta była dość słaba z obu stron. Torunianie popełniali mnóstwo strat, a Stelmet zdobywał wiele punktów z linii i po dobitkach. Oba zespoły zaliczyły również fatalne pudła. Mimo, że torunianie starali się odrabiać i szarpać to zmniejszyli straty zaledwie do 9 punktów, ale Stelmet odpowiedział jeszcze mocniej i przed ostatnią ćwiartką prowadził 64:48.

Ostatnia kwarta była wyrównana ale i słaba pod względem widowiska. Wiele minut dostawali zmiennicy a punkty zdobył nawet młody Kamil Zywert. Mimo to Mistrz Polski wygrał tę kwartę 15:7, a cały mecz 79:55. Stelmet podołał roli faworyta i jako pierwszy awansował do półfinału Pucharu Polski. Tam zmierzy się ze zwycięzcą pary PGE Turów Zgorzelec-King Szczecin.

Najlepszym graczem spotkania był Nemancja Djurisić. Zanotował on 18 punktów oraz 8 zbiórek. Po przeciwnej stronie dobry mecz zaliczył Weaver – autor 16 punktów.

Polski Cukier Toruń – Stelmet Zielona Góra 55:79 (14:22, 16:20, 18:22, 7:15)

Polski Cukier: Śnieg 8, Sulima 3, Michalski 0, Trotter 12, Wiśniewski 11, Skifić 2, Sanduł 3, Diduszko 0, Weaver 16, Perka 0

Stelmet: Florence 7, Moore 2, Zywert 2, Dragicević 13, Majchrzak 0, Kelati 11, Gruszecki 3, Hrycaniuk 10, Zamojski 7, Djurisić 18, Koszarek 6