Puchar Polski wraca do Polic! Siatkarki Chemika w pięciu setach wygrały z ŁKS-em

4 kwi 2023, 12:38

Zawodniczki Grupy Azoty Chemika Police wywalczyły Tauron Puchar Polski 2023. Po niezwykle emocjonującym, pięciosetowym boju pokonały w Nysie ŁKS Commercecon Łódź 3:2, choć przegrały dwa pierwsze sety.

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdominowały zmagania w Pucharze Polski w ostatnich latach. Triumfowały w sezonach 2018/19, 2019/20 i 2020/21, natomiast przed rokiem dość niespodziewanie odpadły w półfinale, a ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Developresu Bella Dolina Rzeszów.

Emocjonujący, 5-setowy bój w finale Pucharu Polski

Pierwsze dwa sety padły łupem siatkarek z Łodzi. W pierwszym wyszły na prowadzenie już od pierwszego punktu i ostatecznie triumfowały 25:21, natomiast w drugim zawodniczki z Polic nawiązały nieco większą walkę, ale i tym razem lepsze były siatkarki ŁKS-u, które wygrały 25:23.

Od stanu 0:2 zawodniczki Grupy Azoty Chemika Police zaczęły marsz po odrobienie strat. W trzecim, mocno wyrównanym secie wygrały wojnę nerwów i zwyciężyły 25:21, natomiast w czwartym pokazały pełną dominację, zdecydowanie wygrywając aż 25:15.

Decydujący set, podobnie jak całe spotkanie, był niezwykle wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalkom na zbyt duży dystans i choć siatkarki ŁKS-u prowadziły 9:8, ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Polic, które wygrały 15:12.

Grupa Azoty Chemik Police vs ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:15, 15:12)

Dla Chemika Police jest to już dziesiąty triumf w Pucharze Polski. Wcześniej drużyna ta triumfowała w rozgrywkach w latach 1993, 1994, 1995, 2014, 2016, 2017, 2019, 2020 i 2021.