Puchar Świata w biathlonie: Bardzo dobry występ Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Dominacja Kuzminy!

6 sty 2018, 14:47

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła czwarte miejsce w biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów w Oberhofie. Zdecydowane zwycięstwo zanotowała reprezentantka Słowacji Anastazja Kuzmina.

Nowakowska-Ziemniak, która w czwartkowym biegu sprinterskim zajęła szóste miejsce, rozpoczęła dzisiejszy bieg ze stratą minuty i ośmiu sekund do Anastazji Kuzminy. Polka zaprezentowała dziś fantastyczną formę na strzelnicy, nie popełniając żadnego błędu. Po ostatnim strzelaniu miała realne szanse na zajęcie najniższego miejsca na podium, ponieważ ze strzelnicy wybiegła na czwartej pozycji, a jej strata do trzeciej Vity Semerenko wynosiła zaledwie siedem sekund. Niestety Polce nie udało się dogonić Ukrainki i ostatecznie finiszowała na czwartym miejscu.

Niestety gorzej spisały się pozostałe reprezentantki Polski. Monika Hojnisz (trzy karne rundy) zajęła 35. miejsce. Magdalena Gwizdoń (pięć karnych rund) uplasowała się na 39. pozycji, a lokatę niżej bieg ukończyła Krystyna Guzik (trzy karne rundy).

Żadnych szans rywalkom w dzisiejszym biegu nie dała Ansatzja Kuzmina, która dystans dziesięciu kilometrów pokonała samotnie. Co prawda reprezentantka Słowacji zanotowała dwa niecelne strzały, jednak pomimo tych błędów żadna z przeciwniczek nie była w stanie jej zagrozić.

Na drugiej pozycji linię mety przekroczyła Dorothea Wierer, która podobnie jak Nowakowska-Ziemniak nie popełniła dziś błędu na strzelnicy. Włoszka zanotowała znaczący awans w stosunku do czwartkowego sprintu, ponieważ na podium awansowała z szesnastego miejsca. Jeszcze większy skok w klasyfikacji wykonała wspomniana wcześniej Wita Semerenko, która awansowała na trzecie miejsce z 22. lokaty.

Jutro w Oberhofie rywalizować będę sztafety. Biathlonistki wystartują o godzinie 11:30, a biathloniści o 14:30.