Radosław Kawęcki z brązowym medalem MŚ!

Aktualizacja: 13 lip 2022, 14:43
16 gru 2018, 12:56

Radosław Kawęcki zdobył brązowy medal podczas 14.mistrzostw świata na krótkim basenie w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym!

Trwające w chińskim Hangzhou mistrzostwa nie są udane dla reprezentantów Polski, którzy po pięciu dniach rywalizacji nie zdobyli żadnego medalu. Najlepszym osiągnięciem było dotychczas piąte miejsce zdobyte przez Pawła Juraszka ze sprintu kraulem.

Kawęcki już podczas eliminacji gdzie wywalczył trzeci czas pokazał, że w finale stać go będzie na walkę o medal. W eliminacjach osiągnął czas 1:50.05 by w finale poprawić się i przepłynąć 200 metrów w czasie 1:48.25.

Pierwsze miejsce zajął Rosjanin Jewgienij Ryłow z czasem 1:47.02, a na drugim stopniu podium uplasował się przedstawiciel Stanów Zjednoczonych Ryan Murphy (1:47.32).