Strona główna Kolarstwo Rafał Majka pojedzie w Tour De France i Vuelta a Espana!

Rafał Majka pojedzie w Tour De France i Vuelta a Espana!

0

Na swoim profilu na Facebooku Rafał Majka podał swój kalendarz startów na 2015 rok. Największymi wyścigami w tym sezonie dla Majki będą Tour de France oraz Vuelta a Espana.

Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de Pologne oraz „król gór” Tour de France rozpocznie sezon już w lutym w wyścigu dookoła Omanu. W marcu wystartuje w prestiżowym wyścigu Paryż – Nicea oraz w wyścigu Dookoła Katalonii. Niepewny jest jego udział w wyścigu Dookoła Kraju Basków.  Rafała Majkę zobaczymy także w trzech wiosennych klasykach, zwanych Tryptykiem Ardeńskim. Kolejno będą to Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege – Bastogne – Liege.

Najważniejszymi mają być dla polskiego kolarza wyścigi w drugiej części sezonu. Najpierw czerwcowy wyścig Dookoła Szwajcarii, pod koniec czerwca mistrzostwa Polski i dwa wielkie toury. Tak samo jak w poprzednim roku Majka ma być kluczowym pomocnikiem dla Alberto Contadora i pomóc mu w zwycięstwie w Wielkiej Pętli.

Ostatnim wyścigiem w roku dla Polaka ma być Vuelta a Espana. Majka ma pojechać w nim w roli lidera swojego zespołu Tinkoff – Saxo. Hiszpański wyścig charakteryzuje się dużą ilością stromych podjazdów. Taki profil trasy wydaje się najbardziej odpowiadać możliwościom polskiego kolarza.

Jak do tej pory, Rafał Majka nie potwierdził swojego startu w Tour de Pologne.