UAE Tour: Doskonały występ Stanisława Aniołowskiego w Dubaju

22 lut 2024, 20:03

Trwa siedmioetapowy wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaliczany do cyklu World Tour. W czwartek w Dubaju świetnie spisał się Stanisław Aniołowski (Cofidis). Polak zajął czwarte miejsce na czwartym etapie UAE Tour. Najlepszy był Belg Tim Merlier (Soudal-Quick Step).

Liderem AUE Tour cały czas pozostaje Australijczyk Jay Vine

Czwarty etap był w całości płaski, gdyż prowadził z centrum Dubaju do tamtejszego portu. Trasa liczyła 173 kilometry, ale zawodnicy nie rywalizowali tylko w miejskiej rundzie, gdyż większość trasy prowadziła pustynnych okolicach. To właśnie tam została ulokowana druga lotna premia.

W czwartek świetnie spisał się Polak Stanisław Aniołowski, który wpadł na metę na czwartym miejscu. Wygrał Belg Tim Merlier, drugi był Holender Arvida de Kleijn (Tudor Pro Cycling Team), a najniższym stopniu podium stanął jego rodak Olava Kooija (Team Visma). Inny z Polaków, czyli Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) zajął 110. miejsce.

Po czterech etapach liderem jest Australijczyk Jay Vine (UAE Team Emirates), który w w czwartek zajął 120. miejsce. Wszystko dlatego, że trzy kilometry przed metą doszło do potężnej kraksy. Zdarzenie miało miejsce w strefie ochronnej, więc wszystkim kolarzom zaliczono ten sam czas.

Pech polskiego pływaka. Wywalczył minimum olimpijskie, ale… wciąż nie ma przepustki na IO 2024