UAE Tour: Doskonały występ Stanisława Aniołowskiego w Dubaju

22 lut 2024, 20:03

Trwa siedmioetapowy wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaliczany do cyklu World Tour. W czwartek w Dubaju świetnie spisał się Stanisław Aniołowski (Cofidis). Polak zajął czwarte miejsce na czwartym etapie UAE Tour. Najlepszy był Belg Tim Merlier (Soudal-Quick Step).Liderem AUE Tour cały czas pozostaje Australijczyk Jay Vine

Czwarty etap był w całości płaski, gdyż prowadził z centrum Dubaju do tamtejszego portu. Trasa liczyła 173 kilometry, ale zawodnicy nie rywalizowali tylko w miejskiej rundzie, gdyż większość trasy prowadziła pustynnych okolicach. To właśnie tam została ulokowana druga lotna premia.

W czwartek świetnie spisał się Polak Stanisław Aniołowski, który wpadł na metę na czwartym miejscu. Wygrał Belg Tim Merlier, drugi był Holender Arvida de Kleijn (Tudor Pro Cycling Team), a najniższym stopniu podium stanął jego rodak Olava Kooija (Team Visma). Inny z Polaków, czyli Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) zajął 110. miejsce.

Po czterech etapach liderem jest Australijczyk Jay Vine (UAE Team Emirates), który w w czwartek zajął 120. miejsce. Wszystko dlatego, że trzy kilometry przed metą doszło do potężnej kraksy. Zdarzenie miało miejsce w strefie ochronnej, więc wszystkim kolarzom zaliczono ten sam czas.


Pech polskiego pływaka. Wywalczył minimum olimpijskie, ale… wciąż nie ma przepustki na IO 2024

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA