Rajd Dakar: Kolejny Polak z problemami technicznymi. Utknął na środku pustyni

10 sty 2024, 15:10

Na pierwszych etapach tegorocznego Rajdu Dakar dużego pecha mają polscy zawodnicy. W poniedziałek z poważną awarią samochodu zmagać się musiał Krzysztof Hołowczyc, a na środowym etapie kłopoty z motocyklem miał Konrad Dąbrowski. 22-latek zatrzymał się na środku pustyni i długo naprawiał usterkę.Konrad Dąbrowski z awarią motocykla podczas piątego etapu Rajdu Dakar 2024

We wtorek Konrad Dąbrowski miał powody do zadowolenia, bo ukończył etap na 13. miejscu, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Niestety sukcesu nie powtórzył na kolejnym odcinku Rajdu Dakar z Al Hafuf do Shubaytach. Tego dnia zawodnicy mieli do przejechania jedynie 118-kilometrowy odcinek specjalny oraz trasę dojazdową o długości 644 kilometrów.

Już na 21 kilometrze piątego etapu w pojeździe Dąbrowskiego pojawiły się problemy techniczne, które uniemożliwiały kontynowanie rywalizacji. Według wielokrotnego uczestnika rajdu Marka Dąbrowskiego, który jest ojcem 22-letniego zawodnika, doszło do uszkodzenia układu elektrycznego. Znajdującemu się na środku pustyni Polakowi pomógł kolega z zespołu Duust Diverse Racing, Amerykanin Jacob Argubright. Naprawa trwała jednak bardzo długo.

Na wcześniejszych etapach duże problemy miał Krzysztof Hołowczyc, który stracił szanse na czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Z kolei bardzo dobrze spisuje się Eryk Goczał. 19-letni Polak jest liderem Rajdu Dakar w klasie challenger.
Żużel: Pięć klubów nie otrzymało licencji. W tym Fogo Unia Leszno

Źródło:Polsat Sport

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA