Raw Air 2023: Aktualna klasyfikacja. Kubacki wciąż wysoko

11 mar 2023, 17:52

Pierwszy z sześciu konkursów rozgrywanych w ramach tegorocznej edycji Raw Air za nami. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął dziewiąte miejsce. Mimo to wciąż znajduje się w czołówce klasyfikacji norweskiego konkursu.

Tegoroczna edycja turnieju Raw Air będzie rekordowa, bowiem do klasyfikacji liczonych będzie aż 18 serii – sześć prologów i łącznie 12 serii konkursowych podczas sześciu zaplanowanych zawodów na norweskich skoczniach. Dwa wyniki skoczków zostały już wliczone do ich rezultatów.

Za nami pierwszy konkurs w ramach Raw Air 2023

Piątkowy prolog na skoczni w Oslo wygrał Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 125 metrów. Tuż za jego plecami uplasował się Słoweniec Timi Zajc (0,4 pkt. mniej), natomiast trzecie miejsce zajął Stefan Kraft (strata 4,7 pkt.).

Znacznie słabiej poszło Kubackiemu w pierwszym konkursie indywidualnym. W sobotnich zmaganiach zajął bowiem dopiero dziewiąte miejsce. Najlepszy był Anze Lanisek, który na podium wyprzedził Stefana Krafta i Karla Geigera.

Kubacki w czołówce klasyfikacji Raw Air

Zwycięstwo Laniska sprawiło, że Słoweniec jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej Raw Air. Tuż za nim ze stratą 2,5 punktu plasuje się Stefan Kraft, natomiast Dawid Kubacki zajmuje obecnie trzecie miejsce. Do słoweńskiego skoczka traci 10,6 pkt.

1. Anze Lanisek (Słowenia): 379,4 pkt.
2. Stefan Kraft (Austria): 376,9 pkt. (-2,5)
3. Dawid Kubacki (Polska): 368,8 pkt. (-10,6)
4. Halvor Egner Granerud (Norwegia): 368,6 pkt. (-10,8)
5. Ryoyu Kobayashi (Japonia): 365,5 pkt. (-13,9)
6. Timi Zajc (Słowenia): 365,1 pkt. (-14,3)
7. Karl Geiger (Niemcy): 362,8 pkt. (-16,6)
8. Johann Andre Forfang (Norwegia): 360,2 pkt. (-19,2)
9. Kamil Stoch (Polska): 356,6 pkt. (-22,8)
10. Andreas Wellinger (Niemcy): 352,4 pkt. (-27,0)

Kolejne emocje związane ze skokami w Oslo czekają nas już jutro. O godzinie 11:15 odbędzie się prolog, natomiast o 16:30 rozpocznie się drugi konkurs indywidualny.