Strona główna Żużel 1. Liga Do Rawicza przyjeżdżają “Lwy”! Holistic-Polska Rawicz – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

Do Rawicza przyjeżdżają “Lwy”! Holistic-Polska Rawicz – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

0

W sobotnie popołudnie rozegrany zostanie zaległy mecz 2. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej pomiędzy “Niedźwiadkami” a Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są biało-zieloni.

Gospodarze sobotniego spotkania zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Jako jedyni w tym sezonie nie wygrali jeszcze żadnego spotkania. W meczu z Włókniarzem “Niedźwiadki” będą szukały swojej szansy na pierwsze ligowe zwycięstwo, lecz nie posiadają zbyt wielu argumentów, które mogłyby napawać kibiców optymizmem przed sobotnim spotkaniem. W drużynie z Rawicza tylko Adrian Gomólski prezentuje poziom, który pozwala mu przywozić dwucyfrowe zdobycze punktowe. Pozostali zawodnicy zdecydowanie nie zachwycają, a raczej zawodzą, czego konsekwencją są dość wysokie porażki w ligowych pojedynkach.

Dla Włókniarza będzie to jeden z tych meczów, które wygrać trzeba. “Lwy” w tym meczu wystąpią bez kilku zawodników, którzy w poprzednich meczach mieli dość znaczny wpływ na zdobycz punktową całego zespołu. Do składu biało-zielonych powraca po kontuzji Mateusz Borowicz, a także Artur Czaja i Rafał Trojanowski, którzy w ostatnich spotkaniach Włókniarza nie mieli zbyt wielu szans na start w meczach ligowych. W pewnym sensie skład na ten mecz jest chwilowym powrotem do koncepcji “6+1”, z której sztab szkoleniowy zrezygnował po kiepskim początku sezonu. Mecz z “Niedźwiadkami” dla tych trzech zawodników będzie okazją do pokazania swojej aktualnej formy. Brak w składzie Nicolai’a Klidta, Sebastiana Ułamka i Thomasa Jonassona nie powinien w tym meczu być aż tak widoczny.

Faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu jest Włókniarz i każdy inny wynik niż zwycięstwo “Lwów” będzie można uznać mega sensacją. Lecz i takie w sporcie się zdarzają. Początek spotkania w sobotę (11 czerwca) o godzinie 16:00.

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
1. Jacob Thorssell
2. Mateusz Borowicz
3. Artur Czaja
4. Rafał Trojanowski
5. Daniel Jeleniewski
6.
7. Hubert Łęgowik

Holistic-Polska Rawicz
9. Adrian Gomólski
10. Bartosz Kibała
11. Wojciech Lisiecki
12. Zdenek Holub
13. Marcel Kajzer
14.
15. Marek Lutowicz

Komentarze