wtorek, 28 czerwca, 2022

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii: Polacy na „5-tkę” w Hiszpanii

Pięcioro biało-czerwonych żeglarzy wystartuje w sobotnich finałowych wyścigach regat o Puchar Księżniczki Zofii, które odbywają się w Hiszpanii. W klasie RS:X będą to: Zofia Noceti-Klepacka, Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski. W klasie 470 godnie będzie nas reprezentował duet Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska.

Jak podaje portal „Sportowe Fakty”, w wyścigach medalowych weźmie udział najlepsza „10-tka” regat w każdej z klas. Piątkowe wyścigi odbywały się przy niezbyt przyjaznej aurze pogodowej, co mocno utrudniało rywalizację – deszcz przerywał rywalizację, a gdy już ona została wznowiona, żeglarze mieli spore problemy z szybkim pływaniem. Wiemy jednak na pewno, że w Rio nie zobaczymy reprezentantów Polski w klasie Finn oraz Laser Radial.

W pierwszej z klas blisko osiągnięcia był Piotr Kula, ale kilka słabszych wyścigów w Hiszpanii dało Polakowi dopiero 24. miejsce. Trzydziestą dziewiątą lokatę zajął Mikołaj Lahn, a 46. pozycja przypadła Miłoszowi Wojewskiemu. Jeszcze niżej uplasowali się Michał Jodłowski, Łukasz Lesiński i Sebastian Kafarski. Ostatnie igrzyska bez polskiego reprezentanta w klasie Finn miały miejsce w 1992 w Barcelonie.

40 punktów do klasyfikacji olimpijskiej zabrakło w klasie Laser Radial, Agacie Barwińskiej, która zajęła 25. miejsce. Trzeci raz Laser Radial będzie gościł na najważniejszej imprezie czterolecia, ale po raz pierwszy nie wystartuje tam reprezentantka Polski.

Już tradycyjnie, świetnie w klasie RS:X prezentują się reprezentanci Polski – Zofia Noceti-Klepacka, Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski. Pierwsza z Polek jest 5., a druga plasuje się na pozycji 8. Obie żeglarki mają w sobotę okazję poprawić swoje osiągnięcia. Paweł Tarnowski w piątek miał słabszy wyścig (19. miejsce), ale i tak spadł tylko o dwie pozycje – z 2. na 4.

Do bardzo udanych, piątek zaliczą Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska. W pierwszym wyścigu były one najlepsze, w drugim zanotowały siódmą pozycję i ogólnie plasują się na 5. miejscu, z bardzo dobrymi widokami na dużo lepsze miejsca.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA