Strona główna Lekkoatletyka Rehlingen: Minimum na Igrzyska Olimpijskie Małachowskiego!

Rehlingen: Minimum na Igrzyska Olimpijskie Małachowskiego!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

W niedzielne popołudnie odbył się mityng w niemieckim Rehlingen. Na liście startowej zgłoszony był m.in. Piotr Małachowski, który uzyskał najlepszy wynik tego sezonu, przy okazji pokonując granicę minimum narzuconą przez PZLA, aby wylecieć w 2020 roku na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Zawodnik WKS Śląska Wrocław zaliczył dziś bardzo dobrą serię. Pięciokrotnie przerzucił granicę 64 metrów. Najdalszy z jego dzisiejszych rzutów został zmierzony na odległości 66.34 metrów! Ostatecznie Małachowski zajął 2. miejsce w dzisiejszym konkursie.

To świetny prognostyk, Piotr z tygodnia na tydzień uzyskuje coraz lepsze rezultaty. Przed sezonem Małachowski zmienił trenera i obecnie współpracuje z Mistrzem Olimpijskim z Pekinu- Gerdem Kanterem. Cała ich praca jest podporządkowana pod przyszłoroczne Igrzyska, tym bardziej cieszy fakt wypełnienia na nie minimum przez Piotra.

W konkursie wystartował także Robert Urbanek, który ciągle szuka formy i odpowiedniej dyspozycji. Dziś zakończył konkurs na 6. miejscu z wynikiem 62.93 metrów.

Zwyciężył z wynikiem 67.49 metrów Austriak Lukas Weisshaidinger.

Komentarze