Rekord pobity!

10 lis 2017, 16:08

Siatkarze z Bielska-Białej pobili rekord PlusLigi. Rozgrywając ósmy mecz ligowy doznali ósmej porażki z rzędu, nie mając na koncie ani jednego zwycięstwa w tym sezonie.

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała rozegrali mecz, który odbył się awansem z 13 kolejki, podczas którego musieli zmierzyć się z aktualnym Mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Mecz zakończył się bez niespodzianki wynikiem 3:0 wygrała drużyna z Kędzierzyna. Mistrzowie Polski w ekspresowym tępię rozprawili się z rywalami, wystarczyło im zaledwie 61 minut. Był to ósmy mecz BBTS Bielsko-Biała w tym sezonie i ósma porażka, wcześniej siatkarzy pokonały takie drużyny jak: Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn, Cuprum Lubin, Cerrad Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, Onico Warszawa oraz GKS Katowice. Do tej pory żadna z drużyn PlusLigi nie rozpoczęła sezonu w tak fatalny sposób.

Od początku sezonu drużyna wygrała zaledwie cztery sety, a w tabeli punktowej dalej widnieje liczba zero. Jest to nowy rekord PlusLIgi, jego poprzednikami byli siatkarze MKS Banimex Będzin.

Sytuacja BBTS Bielsko-Biała jest o tyle niepokojąca że liga została otwarta a co za tym idzie jeżeli nie poprawią gry to nie zdołają utrzymać się w PlusLidze. Po tym sezonie dwie ostatnie drużyny z tabeli automatycznie wypadną z siatkarskiej ekstraklasy a trzecia drużyna od końca będzie musiała bić się o ligę w barażach z zespołem pierwszoligowym.