Aktualizacja: 2 lip 2015, 19:32
2 lip 2015, 16:46

Dzisiaj do walki o fazę grupową Ligi Europy przystępują dwie polski drużyny – Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Relację z ich występów oraz spotkań, w których wystąpią Michał Nalepa i Dariusz Łatka możecie śledzić na naszym portalu. Serdecznie zapraszamy!

Strona odświeża się automatycznie co 60 sekund!
(jeśli strona nie odświeży się przez kilka minut, prosimy zrobić to ręcznie, następnie czynność ponownie będzie wykonywana automatycznie)

19:30 Melduję Drodzy Państwo, że przenosimy się na inny link z relacją, tak, byście nie musieli przesuwać za bardzo do dołu, chcąc zobaczyć jej początek. Forma będzie niezmienna, jedynie głównym bohaterem kto inny, a mianowicie Śląsk Wrocław, który już za pół godziny zagra z Celje. Link do kontynuacji relacji TUTAJ

19:08 Dobre wieści nie płyną do nas z Łotwy. Litex Łowecz strzelił bramkę drużynie Dariusza Łatki. W 50. minucie go siatki gospodarzy trafił Vasyl Bożikow

19:00 A za godzinę bój o Ligę Europy rozpoczyna Śląsk Wrocław! Zotańcie z nami!

18:58 Już za moment swój mecz rozpocznie natomiast rywal Legii Warszawa w II rundzie. Będzie to ktoś z pary FC Botoșani – FC Cchinwali

18:55 Mam kolejną świetną informację dla sympatyków Jagiellonii! Do przerwy w meczu Dinamo Batumi – Omonia Nikozja, to Gruzini prowadzą 1:0! Faworyzowanym Cypryjczykom bramkę wbił Badri Tetunaszwili (40. minuta). Liczymy, że Dinamo utrzyma korzystny rezultat, bo mimo wzystko byliby chyba łatwiejszym rywalem w II rundzie

18:50 Czego jak czego, ale walki i determinacji nie można Jagiellonii odmówić. Męczyli się 92 minuty, i grając w dziesiątkę zdołali trafić do siatki. Świderski podjął jedyną słuszną decyzję, decydując się na rozpaczliwe uderzenie z kilkunastu metrów i UDAŁO SIĘ! Futbolówkę z ogromnym poświęceniem wyłożył mu na wślizgu Łukasz Sekulski

90+3′ KAROL ŚWIDERSKI! Jagiellonia strzela gola i sędzia kończy mecz! Wymęczyli 1:0 na wyjeździe, brawo mimo wszystko!

90+3′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

90+2′ Michał Probierz się wścieka. Romańczuk został zaatakowany bez piłki, a sędzia nic nie widział

90+1′ Trzy minuty doliczone, ale nie sądzę, żeby “Jaga” zdołała coś strzelić w tym czasie. Oby tylko nie straciła…

90′ Do końca meczu już niewiele, a przewagę mają nadal piłkarze z Litwy. Jagiellonia jest już groźna tylko po stałych fragmentach

89′ Kolejne kartki. Najpierw ujrzał ją Tarasovs, a moment później Diarra. W obu przypadkach kartoniki miały jednak kolor żółty

87′ Czarnoskóry pomocnik chwilę po wejściu na boisko dał o sobie znać. Przedryblował piłkarzy Jagiellonii i podał do kolegi, który jednak stracił piłkę

84′ Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Malijczyk Boubakary Diarra zastępuje Tomasa Salamanavičiusa

82′ CZERWONA KARTKA dla Grzyba. Doświadczony pomocnik Jagiellonii otrzymał drugą zółtą i musiał opuścić plac gryczerwona

80′ Zmiany po obu stronach. Litwini desygnowali do gry Tomasa Birškysa w miejsce Ričardasa Beniušisa, a u gości Świderski za Dzalamidze

77′ Nie tak to miało wyglądać. Kibice Jagiellonii i sympatycy polskich klubów w europejskich pucharach mieli się cieszyć z łatwej wygranej, a tymczasem cieszymy się jedynie z dyspozycji tego pana:

74′ Pierwsza zmiana u gospodarzy. Tadas Eliošius pojawił się za Aivarasa Bagočiusa

73′ Słabiutki jest ten sędzia z Portugalii. Rozdawał kartki za przepychanki, a nie zauważył ewidentnego faulu na Mackiewiczu

71′ Składna akcja “Jagi”. Mackiewicz dośrodkował, Sekulski wycofał do Gajosa, lecz ten uderzył bardzo niecelnie z około 17 metrów

69′ Warto również zajrzeć, co dzieje się w Gruzji, gdzie gra obecnie rywal Jagiellonii w II rundzie (jeśli przejdzie Kruoję). Dinamo Batumi remisuje po 25 minutach z Omonią Nikozja 0:0

67′ Nie wygląda to dobrze… Gospodarze starają się utrzymać przy piłce, a z ławki słychać okrzyki trenera Probierza “Bez faulu! Odbierz bez faulu”

64′ Dwie roszady w składzie Jagiellonii. Będącego zbyt często na spalonym Tuszyńskiego zmienił nowy nabytek – Łukasz Sekulski, a za Vassiljeva, który zdecydowanie nie pokazywał się do gry wszedł Taras Romańczuk

61′ Po raz kolejny nieudane dośrodkowanie. Tym razem z prawej strony. Nie dzieje się wiele w Szawlach, więc zaglądamy na pobliską Łotwę, gdzie rozgrywa właśnie swój mecz FK Jelgava. Dariusz Łatka wybiegł w podstawowym składzie, a po 18 minutach jest bezbramkowy remis

58′ Uderzenia spróbował Karol Mackiewicz. Strzał był w środek bramki, lecz golkiper gospodarzy i tak nie był w stanie go złapać. Dopiero po “wypluciu” przed siebie, wziął piłkę w ręce

57′ Może być dobra okazja do uderzenia. Partyk Tuszyński faulowany jekie 25 metrów przed bramką Kruoi

53′ Maciej Gajos faulowany. Donatas Navikas ujrzał za to żółtą kartkę

50′ I kolejny strzał gospodarzy. Zdecydowanie za łatwo dochodzą do sytuacji. Na szczęście obok bramki

49′ Kolejne dośrodkowanie z lewej flanki wyłapuje bez kłopotów Martynas Matuzas. Trzeba spróbować wreszcie czegoś innego…

47′ Kibice nie zwalniają tempa. Śpiewają klubowy hymn – “Pieśń O Małym Rycerzu”. Nikt nie jest w stanie ich zagłuszyć, choć prawdę mówiąc, nikt nawet nie próbuje

46′ Ruszyli! Miejmy nadzieję, że polski klub nie przyniesie nam wstydu w drugiej połowie

18:00 Piłkarze już na murawie, za chwilę gwizdek na drugą połowę

17:55 Pozytywy z pierwszej połowy? Jagiellonia nie straciła gola. Niestety takie są fakty, to Kruoja miała więcej sytuacji i strzelała częście jna bramkę Drągowskiego

45+1′ Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej połowie! Jeśli zapytalibyście mnie, kto zasłużył po pierwszej odsłonie na wyróżnienie, w pierwszej kolejności odpowiem – KIBICE. Zobaczcie, jak wygląda główna trybuna stadionu w Szawlach (nie, Kruoja nie ma takich samych barw, jak Jagiellonia)Jagiellonia

45′ Sędzia dolicza minutę, a Drągowski wyłapuje dośrodkowanie

42′ DRĄGOWSKI!!! Co podopieczni Michała Probierza by zrobili, gdyby nie młodziutki bramkarz. Kolejna udana parada Polaka, tym razem uderzał Tomas Salamanavičius

41′ Po raz kolejny Gajos próbował dogrywać do Tuszyńskiego, lecz napastnik Jagiellonii ponownie na spalonym

38′ Z uwagi na to, że mogą czytać nas osoby niepełnoletnie nie będziemy cotowali niektórych przyśpiewek fanatyków gości 😀 Swoją drogą na polskim stadionie raczej nie do pomyślenia jest, żeby okrzyk “Jazda z k…” śpiewany przez przyjezdnych był do usłyszania, z reguły kibice gospodarzy to zakłucają. Ale w Szawlach nie ma dziś za wielu sympatyków Kruoi Pokroje

35′ Dwie świetne okazje miała Jagiellonia! Najpierw Patryka Tuszyńskiego 2 metry przed bramką uprzedził defensor gospodarzy, a po rzucie rożnym uderzenie Tarasovsa głową złapał na linii Matuzas

32′ A z trybun słychać głośne “Gramy u siebie!”

30′ Tych, którzy liczyli, że dla Jagiellonii będzie to łatwy mecz, muszę rozczarować. To Kruoja stwarza sobie więcej sytuacji, co obrazują statystyki. W strzałach jest 6:2 dla gospodarzy. “Jaga” nie trafiła nawet jeszcze w światło bramki

27′ Portugalski sędzia chyba chce się za wszelką cenę pokazać. Ukarał Sebastiana Maderę i Horię Crișana żółtymi kartkami za przepychanki przed rozegraniem rzutu wolnego

25′ Żółta kartka dla Rafała Grzyba. Po raz kolejny w wyniku niedokładnego rozegrania piłkarze Jagiellonii musi zatrzymać akcję rywala faulemżółta

24′ Korner na szczęście nie przyniósł rezultatu, a Dzalamidze mógł wyprowadzić zabójczą kontrę, chciał wykorzystać swoją szybkość, lecz w ostatniej chwili rywale go zatrzymali

23′ Świetna parada Drągowskiego! Jankauskas uderzał z dystansu, ale młody Polak zdołał w widowiskowy sposób sparować piłkę na rzut rożny

20′ NIEDOKŁADNOŚĆ – to słowo chyba najbardziej ciśnie się na usta patrząc na grę Jagiellonii. Maciej Gajos próbował rozegrać piłkę z Partykiem Tuszyńskim, lecz napastnik gości niecelnie podał. Filip Modelski musiał przerwać kontrę Litwinów faulem

17′ Kruoja próbowała zawiązać składną akcję, ale chyba nie mają do tego umiejętności. Piłkę przejęli Polacy, chcieli wyprowadzić kontrę, lecz Patryk Tuszyński był na spalonym

15′ Pierwsza indywidualna kara dla pikarza gospodarzy. Żółtą kartkę ujrzał Alfredas Skroblasżółta

14′ Piłkarz gospodarzy uderzał na bramkę! Przy słupku, jednak była to za duża odległość, by zaskoczyć Bartłomieja Drągowskiego

13′ Lepsze wrażenie po tych kilkunastu minutach sprawiają zdecydowanie… kibice Jagiellonii, oby piłkarze poszli w ich ślady i dali o sobie znać

11′ Z lewej strony dośrodkowywał nowy nabytek Jagiellonii – Piotr Tomasik, lecz bramkarz wyłapał piłkę

10′ Podopieczni Michała Probierza starają się wykorzystywać szybkość Karola Mackiewicza, lecz jak na razie podają bradzo niecelnie

7′ Piłkarze Jagiellonii reklamowali arbitrowi zagranie ręką rywala, który odegrał piłke głową do bramkarza. Nic nie było, gramy dalej

6′ Świetną szansę miał Maciej Gajos! Po przyjęciu piłki z około 7 metrów uderzył obok słupka

4′ Słuchając dopingu, można odnieść mylne wrażenie, że grają na Podlasiu, kibiców gospodarzy praktycznie nie słychać, natomiast fani “Jagi” są bardzo głośni na tym kameralnym stadionie

1′ I poszli! Walczyć Jagiellonia, przynieście radość polskim kibicom!

16:55 Już niebawem pierwszy gwizdek. Tymczasem zakończyło się już pierwsze spotkanie I rundy el. LE z 48, jakie są na dziś zaplanowane. Kazachskie Ordabasy Szymkent zremisowały bezbramkowo z izraelskim Beitarem Jerozolima

16:40 20 minut do meczu, a my Wam jeszcze nie pokazaliśmy na jakim 30 ups 3-tysięcznym stadionie przyjdzie dziś gracz piłkarzom obu ekip.
Stadion kruoja

16:33 Tak wygląda z kolei loża vip dla przedstawicieli UEFA…Może na taką zasłużyli?
UEFA

16:25 Kruoja to aktualnie 8. drużyna ligi litewskiej. W 18 spotkaniach zgromadziła zaledwie 15 punktów, a bilans ostatnich pięciu spotkań jest fatalny (nie tak jak Michał Kucharczyk), 2 remisy i 3 porażki.

16:20 Znamy składy zarówno Jagiellonii jak i litewskiej Kruoji.
Kruoja: Matuzas – Pocevicius, Horia, Strockis, Skroblas – Navikas, Jankauskas – Salamanavicius, Eliosius, Bagocius – Beniusis

Jagiellonia: Drągowski – Modelski, Madera, Tarasovs, Tomasik – Gajos, Grzyb – Dzalamidze, Vassiljev, Mackiewicz – Tuszyński

16:15 Dzisiejsze zawody poprowadzi Portugalczyk JOÃO CARLOS SANTOS CAPELA. Na liniach będę mu pogadać jego rodacy, Nuno Pereira i Bruno Rodriguez.
Joao Capela

15:30 Półtorej godziny do spotkania Jagiellonii z Kruoją Pokroje. Witamy w naszej relacji, jedynej w naszym kraju obejmującej wszystkie polskie akcenty w dzisiejszych zmaganiach w el. LE. Godzinę po pierwszym gwizdku meczu w Szawlach na boisko wybiegnie Dariusz Łatka, którego FK Jelgava podejmie u siebie bułgarski Litex Łowecz. O 20:00 startują natomiast Śląsk z Celje i drużyna Michała Nalepy – węgierski Ferencváros, który zagra przeciwko Go Ahead Eagles z Holandii. Bądźcie z nami!