Remis w meczu Hiszpania – Niemcy. Morata i Fullkrug z golami

Aktualizacja: 27 lis 2022, 22:12
27 lis 2022, 20:51

Niedziela z Mistrzostwami Świata w Katarze nie mogła zakończyć się lepiej. Ostatnim spotkaniem tego dnia było bowiem starcie Hiszpania – Niemcy. Ostatecznie na Al Bayt Stadium oba zespoły podzieliły się punktami, a gole strzelali Alvaro Morata oraz Niclas Fullkrug

Pierwszy połowa bez bramek. Wynik otworzył Alvaro Morata

W skrajnie różnych nastrojach podchodziły do tego meczu obie reprezentacje. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego w pierwszej kolejce MŚ 2022 pokazali światu swoje niezwykłe umiejętności i wygrali z Kostaryką aż 7:0. Z kolei Niemcy zawiedli swoich fanów i przegrali z Japończykami 1:2. W meczu z Hiszpanami chcieli więc za wszelką cenę zaprezentować się ze znacznie lepszej strony.

Na Al Bayt Stadium w Al Khor od początku stroną przeważającą byli jednak podopieczni Luisa Enrique. Już w 7. minucie gola na 1:0 zdobyć mógł Dai Olmo. Jego strzał w ostatnim momencie obronił jednak Manuel Neuer, dzięki czemu futbolówka odbiła się tylko od poprzeczki.

Kolejną doskonałą okazję miał w tym meczu Ferran Torres. Uderzenie Hiszpana zablokował jednak jeden z obrońców. W 39. minucie meczu niewykorzystane okazje niemal zemściły się na zawodnikach z Półwyspu Iberyjskiego. Piłkę do siatki strzałem głową wpakował bowiem Antonio Rudiger. Powtórki wskazały jednak, że Niemiec był na pozycji spalonej, w związku czym bramka nie mogła zostać uznana.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To nadal Hiszpanie mieli więcej okazji strzeleckich. Ostatecznie defensywę Niemców udało im się przełamać w 62. minucie. Wówczas pięknego gola zdobył Alvaro Morata. Przy tej akcji na słowa uznania zasłużył również Jordi Alba, który odegrał decydującą rolę w budowaniu całej akcji.

Niemcy grają do końca. Fulkrug wywalczył wyrównanie

W 73. minucie powinno być jeden do jednego. Jamal Musiala dostał doskonałe podanie na skraju pola karnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z Unaiem Simonem. Hiszpański bramkarz popisał się jednak znakomitym refleksem i wybronił strzał Niemca.

Naszym zachodnim sąsiadom udało się wyrównać dopiero na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas zamieszanie w polu karnym Hiszpanów wykorzystał Niclas Fullkrug, który mocnym strzałem z bliskiej odległości wpakował piłkę w górną siatkę bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Oznacza to, że po dwóch kolejkach to nadal Hiszpania jest na pierwszym miejscu w grupie E. Niemcy natomiast pozostali na ostatniej lokacie. Mają jednak jeszcze szanse na awans do fazy pucharowej, gdyż przed nimi jeszcze starcie z Kostaryką.