Reprezentacja Polski koszykarzy przegrywa z Rosją

19 sie 2016, 20:00

W pierwszym meczu turnieju towarzyskiego ERGO Supercup 2016 w Ulm, reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z Rosją 77:89. Najlepszy wśród biało-czerwonych okazał się Maciej Lampe, który zakończył spotkanie z dorobkiem 27 punktów i 11 zbiórek. Podopieczni trenera  Mike’a Taylora kolejne spotkanie rozegrają jutro z Finlandią.

Polacy rozpoczęli spotkanie celną trójką Adam Waczyńskiego, jednak z czasem coraz bardziej zaczęła się zarysowywać przewaga Rosjan, którzy wyszli na prowadzenie 9:3. Stratę zmniejszył Mateusz Ponitka, lecz tylko na chwilę, bowiem w połowie kwarty po dwóch szybkich kontratakach zakończonych punktami Kułagina, nasi reprezentanci przegrywali już różnicą 10 punktów. Pomimo agresywniejszej gry w obronie i aktywniejszą grą Macieja Lampe, pierwsza kwarta zakończyła się w stosunku 15:25 na niekorzyść polskiego zespołu.

Druga ćwiartka meczu rozpoczęła się od trafienia trzypunktowego Szymona Szewczyka. Po chwili różnice do 7 punktów zmniejszył Slaughter, i gdy wydawało się, że Polacy zbliżą się do swoich rywali, reprezentanci Rosji zaczęli seryjnie trafiać i zbudowali najwyższe prowadzenie w meczu prowadząc 37:21. Sygnał do odrabiania strat dał Mateusz Ponitka, po jego efektownych akcjach nasza reprezentacja wróciła do gry, zmniejszając różnicę tylko do 6 punktów. Niestety w samej końcówce punkty zdobył Szwed i na przerwę Rosjanie schodzili z prowadzeniem 44:36.

Polacy źle weszli w drugą połowę spotkania, mnożąc niecelne rzuty oraz straty. Reprezentanci Zbornej szybko wykorzystali sytuację wychodząc na 14-punktową przewagę. Nie do zatrzymania był pod koszem Mozgov, jednak nie dłużny pozostawał mu Lampe, który wraz z Ponitką dał kolejny sygnał do odrabiania strat. Ostatecznie przed decydującą kwartą biało-czerwoni przegrywali 54:64.

Na Początku czwartej odsłony meczu, po trafieniach Slaughtera i Sokołowskiego Polacy znów zmniejszyli różnice do 6 punktów. To było jednak wszystko, na co było stać ich w tym spotkaniu – Rosjanie z uporem maniaka kolejny raz odskoczyli, i dzięki dobrej grze zespołowej bez problemu dowieźli zwycięstwo do końca. Reprezentacja Polski przegrała ostatecznie pierwszy mecz turnieju 77:89.

Rosja – Polska 89:77 (25:15, 19:21, 20:18, 25:23)

Polska: Lampe 27, Ponitka 16, Slaughter 10, Czyż 6, Szewczyk 6, Zamojski 5, Waczyński 4, Sokołowski 2, Hrycaniuk 1, Gielo 0

Rosja: Mozgov 21, Karasev 19, Kulagin 15, Shved 10, Vorontsevich 10, Zubkov 6, Antonov 4, Baburon 2, Bykov 2, Ivlev 0, Khvostov 0, Kolyushkin 0, Ilnitskiy 0