Reprezentacja Polski pokonuje w sparingu Holandię [WIDEO]

5 sie 2016, 21:31

Reprezentacja Polski koszykarzy odniosła zwycięstwo w pierwszym meczu sparingowym tego lata. W zamkniętym dla publiczności meczu w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu kadra trenera Mike’a Taylora wygrała z Holandią 84:79. Drugie spotkanie między tymi drużynami w sobotę o godz. 17.00. Transmisja w Polsacie Sport HD i Polsacie Sport News.

Reprezentacja Polski rozpoczęła pierwszy tego lata sparing w składzie: Łukasz Koszarek, Adam Waczyński, Mateusz Ponitka, Aleksander Czyż i Maciej Lampe. Początkowe akcje były trochę nerwowe, ale Biało-Czerwoni bardzo szybko opanowali sytuację. Seria 8:0 i trójki Łukasza Koszarka oraz Adama Waczyńskiego pozwoliły kadrze prowadzić 10:4. Rywale również odpowiadali trafieniami z dystansu, a po rzutach wolnych Worthy’ego De Jonga zdobyli minimalną przewagę. Po 10 minutach jednak to zespół trenera Mike’a Taylora wygrywał 26:24.

Drugą część meczu Holendrzy rozpoczęli od serii 9:2 – rotacja graczy na parkiecie była bardzo częsta i szeroka, co miało na celu sprawdzenie poszczególnych zawodników w sytuacjach meczowych. Już w pierwszej połowie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymała cała siedemnastka. Zespół trenera Toona Van Helfterena podtrzymywał bardzo dobrą intensywność w ataku i dlatego kontrolował sytuację, prowadząc momentami ośmioma punktami. Po 20 minutach rywalizacji Holandia była lepsza – 45:39.

Od początku trzeciej kwarty reprezentacja Polski rozpoczęła odrabianie strat. Udało się to już po kilku minutach – m.in. dzięki trzem trójkom Adama Waczyńskiego było 52:51 dla naszej kadry. Sporo w ataku dawał także Maciej Lampe, ale Polacy nie potrafili zdobyć bezpiecznej przewagi. Trafienie Worthy’ego De Jonga ustawiło wynik po 30 minutach na 63:59 dla Holendrów.

Rywale mieli nawet osiem punktów przewagi w ostatniej kwarcie, ale Biało-Czerwoni krok po kroku odrabiali straty – głównie dzięki dobrym pomysłom defensywnym. Trafienia Adama Hrycaniuka i Michała Sokołowskiego pozwoliły Polakom prowadzić nawet 75:69. Zespół trenera Mike’a Taylora pokazywał ogromną energię i chęć walki, a to było potrzebne do kontrolowania tego meczu. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 84:79.

Po zakończeniu spotkania została rozegrana jeszcze jedna, dodatkowa kwarta, którą obaj trenerzy potraktowali szkoleniowo. Holendrzy wygrali ten fragment 13:10.

Polska – Holandia 84:79 (26:24, 13:21, 20:18, 25:16)

Polska: Waczyński 14, Lampe 12, Gielo 11, Hrycaniuk 9, Sokołowski 8, Michalak 7, Zamojski 6, Koszarek 5, Slaughter 4, Ponitka 4, Olejniczak 2, Szewczyk 1, Szymkiewicz 1, Czyż 0, Mokros 0, Gruszecki 0, Skibniewski 0

Holandia: Kloof 10, Alberts 10, Franke 9, W. De Jong 8, N. De Jong 8, Koenis 7, Van der Mars 7, Van der Horrst 6, Slagter 6, Schaftenaar 5, Voorn 3, Kherrazi 0