Reprezentacja Polski przegrała z Niemcami. Koniec marzeń o koszykarskim mundialu

4 lip 2022, 06:58

Reprezentacja Polski przegrała z Niemcami w eliminacjach do mistrzostw świata w koszykówce (83:93). Tym samym podopieczni trenera Igora Milicicia pogrzebali szanse na awans na mundial w baskecie.

Zacięta walka biało-czerwonych

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu z Niemcami po zwycięstwie w dogrywce nad Izraelem. Wydawało się, że ta wygrana może obfitować wyłącznie w pozytywne skutki. Niestety, tak się nie stało, choć biało-czerwoni zaciekle walczyli o swoje. Od premierowej odsłony Polacy próbowali nawiązać równorzędną batalię z gospodarzami i na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy 19:19.

W drugiej kwarcie KoszKadra wyszła nawet na sześciopunktowe prowadzenie, ale na tym koniec dobrych informacji. Od tej pory Niemcy zanotowali zryw 9-2 i po pierwszej połowie byli na czele 40:36.

Reprezentacja Polski przegrała z Niemcami

Podczas trzeciej partii drużyna pod batutą trenera Igora Milicicia nie odstępowała rywali na krok. Straty punktowe były naprawdę niewielkie, a kwestia triumfu wciąż była otwarta. W tej części meczu tlen naszemu zespołowi narodowemu podawali głównie Mateusz Ponitka oraz A.J. Slaughter.

W trakcie finałowej ćwiartki pojedynku reprezentacja Polski znowu odskoczyła na kilka “oczek”. Jednak Niemcy dogonili nas w połowie czwartej kwarty, natomiast ekipie Milicicia brakowało zimnej krwi w kluczowych momentach starcia. Niemcy zgarnęli zwycięstwo 93:83 i zagrają w następnej fazie eliminacji do mistrzostw świata.

Polska odpadła z rywalizacji, zajmując ostatnie miejsce w tabeli grupy D.