Kapitalny mecz i grad goli. Reprezentacja Polski U17 w ćwierćfinale ME!

20 maj 2023, 22:16

Piłkarze reprezentacji Polski U17 po raz kolejny pokazali się z fantastycznej strony podczas mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Młodzi polscy zawodnicy wygrali 5:3 z gospodarzami Węgrami i zapewnili sobie udział w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju.

Festiwal goli w meczu Polski z Węgrami

W pierwszym meczu na tegorocznych mistrzostwach Europy młodzi polscy piłkarze pokazali się ze znakomitej strony. Podopieczni Marcina Włodarskiego rozbili Irlandię aż 5:1, a przy tym zaprezentowali niezwykle efektowny styl gry. W meczu z gospodarzami byli więc uważani za faworytów.

Polacy dominowali od samego początku spotkania, czego efektem były dwie strzelone bramki. W ósmej minucie wynik otworzył Mateusz Skoczylas, natomiast w 34. minucie na 2:0 podwyższył Maksymilian Sznaucner. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – Polacy w 52. minucie potwierdzili przewagę, a trzecią bramkę strzelił Mike Huras.

Po tym trafieniu Węgrzy nieco się przebudzili i zdołali zbliżyć się do Polaków. W 55. minucie na 1:3 trafił Zeteny Varga, a kwadrans później do siatki trafił Benedek Simon. Dwa ostatnie ciosy należały jednak do biało-czerwonych – w 76. minucie gola strzelił Oskar Tomczyk, a na 5:3 cztery minuty później podwyższył Karol Borys. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Csaba Molnar.

3:5 Csaba Molnar 90+4′

Taki wynik sprawia, że reprezentacja Polski U17 jest już pewna gry w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Obecnie pewnie prowadzą w tabeli grupy A, a w ostatniej kolejce zmierzą się z najsłabszą ekipą, debiutującą na turnieju tej rangi Walią.

Świetny wynik skoczka wzwyż. Norbert Kobielski w tym sezonie najlepszy w Europie!