Świetny wynik skoczka wzwyż. Norbert Kobielski w tym sezonie najlepszy w Europie!

maj 20 2023, 16:44

Norbert Kobielski wygrał rywalizację w skoku wzwyć podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu, oddając próbę na wysokość 2,27 m. Jest to jednocześnie najlepszy wynik w tym sezonie w Europie, natomiast na światowych listach Polak aktualnie zajmuje szóste miejsce.

Najlepszy w Europie wynik Kobielskiego

Choć w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu wśród około tysiąca zawodników dominują pół-amatorzy, to w składach nie brakuje również reprezentantów kraju. Na listach znaleźli również ci lekkoatleci, którzy mają za sobą występy na Diamentowej Lidze, mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich.

Podczas rywalizacji skoczków wzwyż Norbert Kobielski był bezkonkurencyjny. Zawodnik WSG Bydgoszcz skoczył 2,27 m i tym samym ustanowił najlepszy w tym sezonie wynik w całej Europie. Na świecie jest to z kolei szósty wynik – wyżej (2,33 m) skoczyli JuVaughn Harrison i Joel Baden.

Kobielski mógł ustanowić jeszcze lepszy rekord, ale spalił wszystkie próby na wysokość 2,30 m. Drugie miejsce w rywalizacji z dużą stratą zajął Mateusz Kołodziejski z CMUMK Bydgoszcz (2,13 m), a na trzeciej lokacie zmagania zakończył Marcin Jachym z URz Rzeszów (2,09 m).

Duży sukces Kobielskiego

Rywalizacja w Poznaniu jest kolejnym udanym występem Kobielskiego po powrocie po kontuzji stopy, której doznał na MŚ w Eugene. 26-latek pokazał się z dobrej strony już podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule, gdzie ostatecznie zajął piąte miejsce.

Triumf podczas Akademickich Mistrzostw Polski jest jednym z większych sukcesów w karierze Kobielskiego. Jak dotąd wygrywał w Superlidze podczas drużynowych mistrzostw Europy w Chorzowie w 2021 roku (2,24 m), natomiast w mistrzostwach Europy U23 w szwedzkim Gavle w 2019 roku był trzeci (2,23 m). Rekordy życiowe ustanowił w 2020 roku – na stadionie w Płocku skoczył 2,28 m, a na hali w Toruniu 2,29 m.

Świetne wyniki polskich młociarzy. Nowicki wygrywa, Włodarczyk trzecia po długiej przerwie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA