Rewelacyjny Bartosz Zmarzlik. Wygrał Grand Prix Niemiec

11 cze 2023, 11:09

Polscy zawodnicy nie zawiedli podczas Grand Prix Niemiec. Czwartą rundę mistrzostw świata na żużlu wygrał Bartosz Zmarzlik. Na turniej w Teterowie trochę słabiej poszło Patrykowi Dudkowi i Maciejowi Janowskiemu, którzy zakończyli zawody na fazie zasadniczej.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Zmarzlik umocnił swoją pozycją w klasyfikacji generalnej

Biało-czerwoni żużlowcy zawsze dobrze spisywali się podczas GP Niemiec. W poprzednim sezonie zawody wygrał Patryk Dudek, natomiast w 2019 roku triumfował Maciej Janowski. Wielokrotnie w czołówce kończył również Bartosz Zmarzlik, który aż cztery razy stawał na podium.

W tegorocznej edycji aktualny mistrz świata również pokazał się ze znakomitej strony. Polak wygrał zasadniczą część turnieju z 13 punktami na koncie. Zmarzlik w półfinale zmierzył się natomiast z Andersem Thomsenem, Jasonem Doylem i Robertem Lambertem. Żużlowiec nie pozostawił rywalom żadnych szans i jako pierwszy dojechał na metę. Wraz z nim do ostatniego wyścigu awansował Doyle.

W finale znaleźli się również Jack Holder i Harrym Nilsson. Ponownie najlepszy okazał się Zmarzlik, który wygrał GP Niemiec. Na niższym stopniu podium stanął Doyle, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Holder. Z kolei Patryk Dudek i Maciej Janowski zakończyli zawody odpowiednio na 11. i 13. miejscu.

W tym momencie Zmarzlik ma na skonie koncie 70 punktów w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Jack Holder, który zdobył 12 oczek mniej. Pierwszą trójkę zamyka Jason Doyle. Kolejne zawody GP zostaną rozegrane 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie najlepsi zużlowcy świata udadzą się do Malilli w Szwecji. Skandynawski turniej zaplanowano na 15 lipca.