Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: ANITA WŁODARCZYK – MISTRZYNI OLIMPIJSKA I REKORDZISTKA ŚWIATA

Rio 2016: ANITA WŁODARCZYK – MISTRZYNI OLIMPIJSKA I REKORDZISTKA ŚWIATA

0
Foto: zimbio.com

ANITA WŁODARCZYK MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ!!! POLKA POBIŁA DZISIAJ REKORD ŚWIATA, REKORD OLIMPIJSKI, A TAKŻE SWÓJ REKORD ŻYCIOWY! WYNIK 82,29 METRA!!! Joanna Fiodorow kończy zawody na 9. miejscu. 

Mistrzyni Olimpijska, rekordzistka świata, a także rekordzistka olimpijski z Rio – Anita Włodarczyk, od początku finału była bardzo pewna siebie, co nas nawet nie zdziwiło. Wchodząc dzisiaj do koła po raz pierwszy, trener Kaliszewski pokazał jej, że ma oddać spokojny rzut. Włodarczyk rzuciła bardzo luźno, ewidentnie na zaliczenie – 76,35 metra. Drugi rzut i po raz kolejny w karierze przekroczona granica marzeń – 80,40 metra. Trzeci rzut był perfekcyjny pod względem techniki i szybkości, a wynik 82,29 metra, mówi sam za siebie.

Czwarty rzut spalony przez Polkę, ale młot mimo zahaczenia o siatkę upadł gdzieś w granicach 79 metrów. Piąty rzut to znowu pokaz sił Anity Włodarczyk, która po raz kolejny oddała bliski perfekcji rzut, a jej młot o wadze 4 kilo, wylądował bardzo blisko granicy 82 metrów – 81,74 metra, co również byłoby rekordem świata. Mistrzyni Olimpijska na pożegnanie oddała rzut na odległość 79,60 metra, a młot po raz kolejny zahaczył o siatkę.

Przyzwoicie zawody rozpoczęła Joanna Fiodorow. Podopieczna trenera Cybulskiego, w pierwszym, bardzo przyzwoitym rzucie posłała młot na odległość 69,87 metra. W drugiej próbie, młot przy wyrzucie zahaczył o siatkę i wylądował bardzo blisko. Przed 3. próbą było wiadomo, że Fiodorow będzie walczyć o wejście do ścisłego finału. Niestety jej 3. rzut był słaby – 68,83 metra i Polska musiała czekać na to co zrobią rywalki. Niestety w ostatnim rzucie 3. serii, ostatnie miejsce dające awans do ścisłego finału zabrała jej inna zawodniczka.

Komentarze