Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Cichocka i Jóźwik w półfinale!

Rio 2016: Cichocka i Jóźwik w półfinale!

0

Angelika Cichocka oraz Joanna Jóźwik, awansowały do półfinałowych biegów na dystansie 800 metrów. Obie zawodniczki wygrały swoje serie eliminacyjne i pokazały, że będą się liczyć w dalszej części rywalizacji! 

W 6. serii biegów oglądaliśmy Angelikę Cichocką, która ma podrażnione ambicje bo fatalnym półfinałowym biegu na 1500 metrów. Na starcie na 800 metrów, pojawiła się właśnie tylko dlatego, że chciała udowodnić, że ten fatalny bieg był wypadkiem przy pracy. Cichocka bardzo dobrze rozpoczęła swój bieg, trzymając się w środku stawki przez całe okrążenie. Drugie okrążenie od początku było małym finiszem, a tempo zostało podkręcone dopiero na ostatnich 100 metrach. Polka początkowo schowała się za dwoma zawodniczkami, ale 40 metrów przed metą wyskoczyła i wyprzedziła wszystkie zawodniczki. Cichocka wygrała swoją serię z czasem 2:00,42 minuty.

W 7. serii biegów oglądaliśmy Joannę Jóźwik, która od początku tych Igrzysk Olimpijskich, jest dla nas jedną z kandydatek do biegu finałowego na tym dystansie. Nasza zawodniczka bardzo spokojnie rozpoczęła ten bieg, ustawiając się podobnie jak Cichocka w połowie stawki, nie szarpiąc w ogóle swojego tempa biegowego. Drugie okrążenie było rozgrywane w lekkim stresie, ale Jóźwik doskonale znała taktykę i ruszyła dopiero 100 metrów przed metą i podobnie jak w poprzednim biegu Cichocka, wyprzedziła wszystkie rywalki i na metę wbiegła na 1. miejscu. Czas 2:01,58 minuty.

Komentarze