Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Ennaoui na 10. miejscu w finale

Rio 2016: Ennaoui na 10. miejscu w finale

0

Sofia Ennaoui jako jedyna z naszych zawodniczek wystąpiła w finale biegu na dystansie 1500 metrów. Nasza 20-letnia zawodniczka, po raz kolejny wykazała się ogromną ambicją i wolą walki, ale sił starczyło tylko na 10. miejsce, które jak na debiut olimpijski w tak mocno obsadzonej konkurencji jest fantastyczne. Czas na mecie 4:14,72 minuty. 

Oglądając ten finałowy bieg, trzeba było stwierdzić, że Polka ma zdecydowanie inną taktykę niż w poprzednich dwóch biegach. Był to chyba efekt błędu, który mógł pozbawić jej finałowego biegu, kiedy to w półfinale, z odległej pozycji musiała wyprzedzić na finiszu kilka rywalek, tracąc przy tym bardzo dużo sił.

Bieg początkowo był bardzo wolny. Pierwsze 400 metrów Ennaoui pobiegła inaczej niż zwykle, gdyż znaliśmy ją z tego, że na początku kontroluje wszystkie rywalki z końca stawki. Tym razem ruszyła odważniej do przodu i trzymała się mniej więcej w połowie stawki.

Podobnie wyglądało kolejne okrążenie, ale po przebiegnięciu 800 metrów, inne zawodniczki zaczęły ją wyprzedzać, a liderki wyścigu zaczęły bardzo mocno przyśpieszać. Polska biegaczka dzielnie próbowała gonić całą grupę, ale widać było, że ma jeszcze w nogach dwa szybkie biegi z eliminacji i półfinału. Ostatecznie zajęła 10. miejsce z czasem 4:14,72 minuty.

Komentarze