Rio 2016: Gospodarze turnieju ze złotymi medalami!

Aktualizacja: 22 sie 2016, 14:27
21 sie 2016, 20:01

W ostatnim spotkaniu turnieju siatkarzy spotkały się reprezentacje Włoch i Brazylii. Po trzech setach wyrównanej gry poznaliśmy zwycięzcę. Złote medale na szyjach zawieszą Canarinhos.

Początek spotkania rozegrany był pod dyktando Włochów (5:3), jednak, z zagrywki zapunktował Fonteles co wyrównało wynik (6:6). Brazylijczycy nie wykorzystali swoich szans i Włosi ponownie prowadzili różnicą dwóch punktów, 11:9. Nie trwało to długo, Canarinhos poderwali się do walki (12:16). Podopieczni trenera Rezende utrzymywali przewagę do końca seta i ostatecznie wygrali go 22:25.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Włochów (4:1), jednak gospodarze nie poddali się i gonili rywali (9:9) a chwilę potem objęli prowadzenie (11:13). Jednak podopieczni Gianlorenzo’ego mocno walczyli o pozostanie w grze (18:18), niestety po raz drugi musieli uznać wyższość przeciwników, wicemistrzowie świata wygrali drugą partię po grze na przewagi 26:28.

Początek trzeciego seta był popisem gry obydwu zespołów (4:4). Pobudzeni dwoma wygranymi setami Canarinhos grali pewnie i wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie (11:13). Gra była szarpana, raz jedni raz drudzy zdobywali przewagę (19:19). Pod sam koniec spotkania kontrolę objęli gospodarze imprezy (22:23)  i ostatecznie wywalczyli złoty medal blokując Ivana Zaytseva (24:26).

Włochy – Brazylia 0:3 (22:25, 26:28, 24:26)

Włochy: Zaytsev, Giannelli, Juantorena, Birarelli, Buti, Lanza, Colaci, Sottile, Vettori, Rossini, Piano, Antonov

Brazylia: Rezende, De Souza, Fonteles, M. Souza, Lucas, Lucarelli, Sergio, Carbonera, Santos, D. Souza, Silva, Guerra