Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Ogromny pech naszej zawodniczki!

Rio 2016: Ogromny pech naszej zawodniczki!

0
foto: alchetron.com

Ogromny pech na rzutni do pchnięcia kulą miała nasza jedynaczka w tej konkurencji – Paulina Guba. 25-letnia zawodniczka w kwalifikacjach spisała się przyzwoicie, oddając pchnięcie na odległość 17,70 metrów. Dało jej to pechowe 13. miejsce, które jako pierwsze nie jest premiowane awansem do finału. 

Guba rozpoczęła eliminacje grupy “B” od bardzo dobrego pchnięcia 17,70 metra, które było jej najlepszym dzisiejszym wynikiem. Wydawało się, że może być tylko lepiej, ale drobne błędy pozwoliły w drugim pchnięciu uzyskać trochę gorsze 17,56 metra. Trzecie, a zarazem ostatnie pchnięcie miało być postawieniem kropki nad “I”, ale niestety Polka miała spaloną próbę.

Mimo to, wydawało się, że Polka bez żadnych problemów awansuje do jutrzejszego finału, gdyż bardzo długo utrzymywała się na premiowanym awansem do finału 12. miejscu. Niestety miejsce to zabrała jej w ostatniej próbie Białorusinka – Dubitskaya, która w ostatnim pchnięciu uzyskała 17,76 metra, czyli 6 centymetrów lepiej od naszej zawodniczki.

 

Komentarze