Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Polak zmobilizował się w ostatniej próbie!

Rio 2016: Polak zmobilizował się w ostatniej próbie!

0
foto: zimbio.com

Trzecią konkurencją męskiego wieloboju był konkurs pchnięcia kulą. Paweł Wiesiołek po fatalnym konkursie skoku w dal, zrehabilitował się trochę w 3. konkurencji, pchając kulą na odległość 14,17 metra, zdobywając tym samym cenne 739 punktów. Jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie! 

14,55 metra – To najlepszy wynik Wiesiołka w konkurencji pchnięcia kulą. Został uzyskany rok temu w Götzis, kiedy to ostatni raz poprawiał swój rekord życiowy w wieloboju. Jeżeli nasz zawodnik chciał zmazać plamę po fatalnym skoku w dal, to musiał zbliżyć się do tej życiówki, aby nadrobić punkty do rywali, którzy w klasyfikacji generalnej są przed nim.

W pierwszej próbie Polak uzyskał 13,38 metra, co jest dość przeciętnym wynikiem jak na jego możliwości. Druga próba niestety była spalona, a więc nasz zawodnik po raz kolejny został postawiony pod ścianą. Coraz mniej w niego wierzyliśmy, ale Wiesiołek jednak mocno się zmobilizował, uzyskując najlepszy rezultat w tym sezonie – 14,17 metra.

Polski wieloboistka po tej konkurencji zajmuje 25. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 2377 punktów. Strata do lidera wynosi 426 punktów.

Komentarze