Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Polka z najlepszym wynikiem na świecie!

Rio 2016: Polka z najlepszym wynikiem na świecie!

0
Foto: zimbio.com

Maria Andrejczyk bardzo pewnie wygrała eliminacje rzutu oszczepem kobiet, poprawiając przy tym rekord Polski, a także uzyskując najlepszy wynik na świecie! Wynik 67,11 metra, pozwolił jej pokonać 2. zawodniczkę o prawie 2,5 metra. Polka tym samym jest teraz naszą wielką nadzieją na olimpijski medal w Rio. 

20-letnia oszczepniczka z roku na rok zalicza ogromny progres. Na początku tego sezonu udało jej się wyrównać rekord Polski, który od wielu lat należał do Barbary Madejczyk (64,08 metra). Pojechała na Mistrzostwa Europy do Amsterdamu, ale tam zabrakło jej trochę szczęścia, gdyż zajęła bardzo pechowe 13. miejsce w eliminacjach.

Do Rio pojechała po naukę, gdyż są to jej pierwsze Igrzyska Olimpijskie, ale pozycja w rankingu IAAF (TOP 10), pozwalała nam wierzyć, że uda jej się przebrnąć eliminacje i powalczyć o ścisły finał. Polka na start stanęła w eliminacjach grupy “B” i całą sprawę załatwiła już w pierwszym rzucie! Polka oddała bardzo luźny, a także piękny technicznie rzut, a oszczep wylądował na odległości 67,11 metra!

Tym samym Maria Andrejczyk poprawiła o 3 metry rekord Polski, uzyskała najlepszy wynik na świecie w tym roku i automatycznie stała się jedną z głównych faworytek w walce o medal olimpijski.

Komentarze