Rio 2016: Polscy siatkarze plażowi odpadają z turnieju!

12 sie 2016, 08:36

Niestety, obydwie Polskie męskie pary przegrały mecze barażowe o 1/8 finału. Tym samym musiały pożegnać się z Igrzyskami Olimpijskim w Rio.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, po zajęciu 3. miejsca, swoje spotkanie rozegrali z Włoską parą Paolo/Lupo. Pierwszy set grany był pod dyktando rywali naszych reprezentantów – przegrali partię do 12. W kolejnej już wygrali z sześciopunktowym zapasem i doprowadzili do tie breaka. Niestety, trzeci set, pomimo początkowego prowadzenia, przegrali 13:15 i pożegnali się z turniejem.

Kantor/Łosiak – Paolo/Lupo 1:2 (12:21, 21:15, 13:15)

Grzegorz Fijałek i Mariusza Prudel przegrali z Kanadyjczykami po dwóch setach. Pomimow słabego rozpoczęcia meczu, Polacy dogonili rywali, ale ostatecznie przegrali 19:21. Druga partia była bardziej wyrównana, jednak nasi siatkarze nie dali rady wyjść na prowadzenie i przegrali seta z podobną różnicą punktów.

Fijałek/Prudel – Schalk/Saxton (CAN) 0:2 (19:21, 18:21)