Rio 2016: Sylwia Bogacka ponownie odpadła w eliminacjach

11 sie 2016, 16:04

Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay odpadły w eliminacjach strzelania z karabinu pneumatycznego w trzech pozycjach na dystansie 50 metrów, tak jak to miało miejsce na początku igrzysk na dystansie 10 metrów.

Sylwia Bogacka nie obroni w takim wypadku srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich, który wywalczyła 4 lata w Londynie. Tym razem Polce poszło znacznie gorzej, gdyż ona, jak i jej koleżanka z reprezentacji nie awansowała do finału strzelania z karabinu pneumatycznego w trzech pozycjach na dystansie 50 metrów.

Nasza wicemistrzyni olimpijska sprzed czterech lat ponownie pokazała się ze złej strony i tym razem ukończyła rywalizację na 23. miejscu. Agnieszka Nagay natomiast w ostatecznym rozrachunku zajęła 16. pozycję i w konsekwencji obie nasze zawodniczki odpadły już na etapie eliminacji. Na ostatnich Igrzyskach obu Polkom udało się awansować do finału.

Najlepsza w eliminacjach okazała się Włoszka – Petra Zublasing, druga była Szwajcarka – Nina Christen, a czołową trójkę zamknęła Austriaczka – Olivia Hofmann