Strona główna Lekkoatletyka Rio 2016: Wspaniałe eliminacje naszych płotkarek!

Rio 2016: Wspaniałe eliminacje naszych płotkarek!

0

Joanna Linkiewicz oraz Emilia Ankiewicz, awansowały do półfinału biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Polki spisały się w eliminacjach wyśmienicie. Wicemistrzyni Europy – Linkiewicz, wygrała swoją serię, zaś Ankiewicz zajęła bardzo dobre 3. miejsce, poprawiając swój rekord życiowy! 

W 2. serii biegów eliminacyjnych, oglądać mogliśmy pierwszą z Polek – Joanną Linkiewicz. 26-letnia zawodniczka bardzo mądrze rozegrała swój bieg, biegnąc 300 metrów tak, aby kontrolować wszystkie zawodniczki z dalszej pozycji, a potem świetnie finiszując, wyprzedzając kilka zawodniczek i wychodząc na pozycję liderki. Czas na mecie – 56,07 sekundy i bezpośredni awans do półfinału.

W 4. serii biegów wystąpiła Emilia Ankiewicz. 25-letnia zawodniczka, podobnie jak Joanna Linkiewicz, bardzo mądrze rozegrała swój bieg. Polka również biegła przez większość dystansu bardzo spokojnie. Mieliśmy wrażenie, że nie uda jej się powalczyć o miejsce dające awans. Jednak na ostatniej prostej, Ankiewicz wyskoczyła jak z procy, wyprzedzając kilka osłabionych już zawodniczek. 3. miejsce na mecie z czasem nowego rekordu życiowego – 55,89 sekundy i bezpośredni awans do półfinału.

Komentarze