Rio 2016: Zacięty bój pary Zięba/Mateusiak! Chińczycy pokonani!

12 sie 2016, 15:12

W swoim drugim meczu grupowym na Igrzyskach Olimpijskich w Rio nasza para Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak pokonała faworyzowany duet z Chin – Jin Ma i Chen Xu 2:1 w setach.

Pierwszy set nie układał się po myśli polskiego duetu. Chińczycy od początku dominowali i nie dawali zbliżyć się do siebie chociaż na 1 punkt. Nasza para natomiast przyjęła jasną taktykę grania jak najczęściej na Chinkę Jin Ma, która jest słabszym punktem naszych rywali. Niestety w szeregi naszego miksta wkradł się niepokój, brakowało stabilizacji i ostatecznie pierwszego seta Zięba i Matusiak przegrali 13:21

Potem było już tylko lepiej. W drugim secie szybkie zdobywanie punktów i odskoczenie na kilkupunktowe prowadzenie na początku partii miało kluczowe znaczenie. Polska para grała bardzo mądrze, posyłając ciągle więcej lotek na reprezentantkę Chin. Za to coraz bardziej kombinacyjna gra Chińczyków nie sprawdzała się i dzięki temu wietrzyliśmy sobie duże szanse na wygraną w tym secie. Tak się właśnie stało, polski duet wygrał pewnie – 21:9.

Ostatnia partia była najbardziej wyrównana ze wszystkich w tym spotkaniu. Konsekwentna gra obu par nie pozwoliła na znaczące różnice punktowe w trzecim secie. Jednak to duet Zięba/Mateusiak zachował chłodną głową, a kluczowym zagraniem popisał się reprezentant Polski zdobywając zwycięski punkt. Bardzo dokładnie posłał lotkę w narożnik boiska i Chińczycy byli bezradni.

Dzięki tej wygranej polska para utrzymała szansę na wyjście z grupy. W ostatnim swoim meczu podejmą brytyjską parę Gabrielle Adcock/Chris Adcock.

Nadieżda Zięba/Robert Mateusiak (Polska) – Chen Xu/Jin Ma (Chiny) 2:1 (13:21, 21:9, 21:19)