Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Robert Kubica ma plan B

Robert Kubica ma plan B

0

Jak informują włoskie media, Robert Kubica stracił już szanse na angaż w królowej sportów motorowych, a jego miejsce zajmie Rosjanin, Sergiej Sirotkin. Italia Racing podaje, że Polak ma jednak plan B. Krakowianin mógłby trafić do serii DTM, gdzie jeździłby w zespole Mercedesa.

Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica nie trafi do ekipy Williamsa, a drugie miejsce zajmie Sergiej Sirotkin, który oferuje większe pieniądze.

Jak podaje Sport Italia Racing Polak ma jednak plan awaryjny i może trafić do serii DTM, gdzie zasiadłby za sterami Mercedesa.

W DTM startowało wielu znanych kierowców Formuły 1. Byli to między innymi: Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Hakkinen, czy Paul di Resta. Ostatnim zwycięzcą serii jest Niemiec, Pascal Wehrlein, który również był przymierzany w kontekście drugiego kierowcy Williamsa.

Jeżeli Robert Kubica nie trafi do Formuły 1, to oznaczałoby, że Polak został odrzucony przez dwie wielkie firmy. Renault jeszcze w tym sezonie zatrudniło Carlosa Sainza Jr., co było związane z biznesem dotyczącym silników. W wypadku jazdy w Williamsie były kierowca BMW Sauber przegrałby z sportową rywalizację z większymi pieniędzmi, jakie oferuje Sergiej Sirotkin.

Odrzucenie Polaka przez dwa zespoły, które zebrały o kierowcy najwięcej danych, może oznaczać, że 33 – latek na zawsze pożegna się królową sportów motorowych.

Komentarze