To już pewne! Robert Kubica zasiądzie za kierownicą Ferrari w nowym sezonie WEC

22 lis 2023, 14:08

Świeżo upieczony mistrz FIA World Endurance Championship (WEC) w klasie LMP2 od nowego sezonu będzie częścią włoskiego zespołu AF Corse. Tym samym krążące od jakiegoś czasu plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Robert Kubica w przyszłym sezonie zasiądzie za kierownicą Ferrari w kategorii Hypercar.Kubica w końcu będzie ścigał się w Ferrari

Robert Kubica miniony sezon spędził w zespole WRT wspieranym przez ORLEN, z którym na początku listopada sięgnął po tytuł mistrzów świata w wyścigach długodystansowych w klasie LMP2. Decydujący o sukcesie był 8-godzinny wyścig na torze Sakhir w Bahrajnie. Polski kierowca już wtedy komunikował, że poszukuje miejsca w nowym zespole i wyższej klasie (LMP2 nie będzie już częścią WEC).

Kubica miał prowadzić rozmowy z zespołem Hertz Team JOTA, ale finalnie dołącza do AF Corse – Jestem szczęśliwy, że nasze drogi sie przecięły i przeżyjemy wspólną drogę w nowym sezonie. AF to jeden z zespołów odnoszących największe sukcesy w historii sportów motorowych. Jestem pewien, że razem wykonamy świetną robotę. Co więcej, wróciłem do włoskiego zespołu, co nie jest małą sprawą.

Wszystko wskazuje na to, że Kubica będzie kierowcą dodatkowego Hypercara Ferrari 499P. Nie wiadomo kto zostanie jego partnerem, ale nie brakuje informacji, że będzie to rosyjski kierowca rezerwowy zespołu F1 Robert Shwartzman. Więcej szczegółowych informacji poznamy w najbliższych tygodniach.

Według informacji serwisu Endurance-info, Kubica w dniu publikacji ogłoszenia o rozpoczęciu współpracy z nowym zespołem, testuje Ferrari 499P na torze Imola.

Zespół AF Corse istnieje od 1995 roku i na swoim koncie ma 11 tytułów mistrzowskich w kategorii konstruktorów w różnych seriach. Natomiast ich kierowcy 9-krotnie zdobywali tytuły.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA