Rosa przegrywa w Finlandii

20 wrz 2018, 20:26

Fińska ekipa Kataja Basket pokonała Rosę Radom 86:65 w pierwszym meczu pierwszej rundy kwalifikacji do Pucharu FIBA Europe Cup. Rewanż 26 września w Radomiu.

Ekipa z Finlandii na początku spotkania od razu zmiażdżyła radomian. Rywale Rosy rozpoczęli od prowadzenia 18:2. Rosa dzięki trafieniom Trottera i Mielczarka próbowała wrócić do gry.  Z nie najlepszym skutkiem.

W drugiej kwarcie radomianie nadal nie radzili sobie najlepiej w ataku, a ekipa Kataja Basket świetnie to wykorzystała. Wynik po dwóch kwartach 54:28 w zasadzie ustawił spotkanie.

Rywale w drugiej połowie nie byli już tak groźni, ale zespół prowadzony przez trenera Roberta Witkę nie był w stanie odrobić sporych strat. W całym meczu bardzo starał się Cullen Neal, a sporą pracę wykonał też Obie Trotter.

Kataja Basket – Rosa Radom 86:65 (29:14, 25:14, 14:14, 18:23)

Kataja: Wright 20, Seppala 14, Jefferson 11, Simpson 8, Mullings 8, Huolila 7, Perttu 6, Ojala 6, Palmi 6, Herrala 0, Vanttaja 0

Rosa: Neal 17, Trotter 11, Mosquera 7, Mielczarek 7, Wall 6, Wątroba 6, Szymański 4, Piechowicz 3, Zegzuła 2, Szczypiński 2