Rosa Radom przegrywa w drugim meczu Ligi Mistrzów

Aktualizacja: 25 paź 2016, 23:44
25 paź 2016, 19:55

W drugiej kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów, Rosa Radom zagrała na wyjeździe z łotewską drużyną Ventspils. Ostatecznie radomianie przegrali 53-74. Najlepszym zawodnikiem wicemistrza Polski był Gary Bell, który zdobył 17 punktów.

Mecz otworzył rzucający obrońca radomian Gary Bell celną trójką. Z początku obie ekipy grały zorganizowanie w ataku. W połowie kwarty Rosa wypracowała sobie ośmiopunktową przewagę i wygrywała 14-6, co zmusiło trenera Ventspils do wzięcia czasu. W mecz świetnie wszedł Gary Bell, który w pierwszej kwarcie zdobył dziewięć punktów. Radomianie byli konsekwentni, nie dali przeciwnikom odrobić strat i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 20-15 dla Rosy.

Druga kwarta źle rozpoczęła się dla Rosy, gdyż w dziesiątej sekundzie akcją dwa plus jeden popisał się Campbell. W czwartej minucie gospodarze doprowadzili do remisu, a już sto dwadzieścia sekund później wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Niemoc strzelecką radomian przerwał Bell, rzucając z pół dystansu. Niestety wicemistrz Polski przegrał tę kwartę 6-20 i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 26-35.

Drugą połowę radomianie rozpoczęli od pięciu niecelnych rzutów co zaskutkowało runem gospodarzy 10-0. Rosa pierwsze punkty zdobyła dopiero w połowie kwarty, za sprawa celnego layupa Darnella Jacksona. Ekipa z Radomia celnie trafiała w trzech kolejnych akcjach jednak i tak przegrywała 33-50. Pod koniec radomianie kontynuowali dobrą grę w ofensywie i ostatecznie po trzech kwartach przegrywali 41-52.

Ostatnią część gry otworzył zawodnik gospodarzy Campbell celnym rzutem za trzy. Po raz kolejny w kwartę lepiej weszła drużyna Ventspils, robiąc run 7-2. W połowie kwarty zza linii 6,75 trafił Jeszke i tablica wskazywała wynik 59-49. Kiedy zostały trzy minuty, urazu nabawił się najlepszy zawodnik radomian w tym meczu Gary Bell. Rosa nie potrafiła zniwelować dużej przewagi i mecz zakończył się porażką radomian 53-74.

BK Ventspils – Rosa Radom 74:53 (15:20, 20:6, 17:15, 22:12)

BK: Campbell 17, Deane 16, Zakis 9, Skele 8, Mbodj 8, Ate 5, Lomazs 3, Ziedins 0, Leimanis 0, Kuksiks 0.

Rosa: Bell 17, Jeszke 12, Jackson 10, Sokołowski 10, Zegzuła 2, Brazelton 2, Witka 0, Bojanowski 0, Adams 0, Bonarek 0.