Strona główna Bez kategorii Rosja triumfatorem Ligi Narodów

Rosja triumfatorem Ligi Narodów

0

Pierwsza edycja Siatkarskiej Ligi Narodów a zarazem turniej otwierający sezon reprezentacyjny, zakończył się zwycięstwem reprezentacji Rosji.

W turnieju finałowym rozgrywanym we Francji oprócz drużyny gospodarzy udział wzięli reprezentanci Polski, Serbii, USA, Rosji oraz Brazylii. Ostatecznie do bezpośredniej walki o medale nie przystąpili siatkarze reprezentacji Polski oraz Serbii. O trzecie miejsce walczyły drużyny z USA oraz Brazylii a gospodarze wraz z Rosjanami zmierzyli się w wielkim finale.

W meczu o brązowy medal Amerykanie stanęli przed nie łatwym zadaniem ponieważ po drugiej stronie siatki znajdowali się aktualni wicemistrzowie świata. Mimo zawziętej walki i gry na przewagi,pojedynek  zakończył się w trzech partiach, a z pojedynku zwycięsko wyszła reprezentacja USA. Amerykanie stanęli przed nie łatwym zadaniem ponieważ po drugiej stronie siatki znajdowali się aktualni wicemistrzowie świata.

Zwolennicy długich i zawziętych meczów na pewno nie byli zadowoleni z meczu finałowego, który tak samo zakończył się jedynie w trzech setach. Przewaga Rosjan nad Francuzami była niewielka ale to wystarczyło aby Mistrzowie Europy do swoich sukcesów mogli dopisać złoty medal Ligi Narodów.

Komentarze