Protesty podziałały. Rosjanie i Białorusini wyrzuceni z mistrzostw świata

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) poinformowała o wykluczeniu Rosji i Białorusi ze zbliżających się mistrzostw świata. Impreza odbędzie się w Budapeszcie i potrwa od 18 do 25 czerwca. Rosyjska Federacja Pływacka już odniosła się do nałożonych sankcji.

FINA długo zwlekała z zawieszeniem Rosjan i Białorusinów. Na federację spadła za to fala krytyki. Niezadowolony był m.in. Polski Związek Pływacki, który wprost zapowiedział bojkot mistrzostw świata w Budapeszcie, jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie. Protesty jednak podziałały, a Rosjan i Białorusinów nie zobaczymy w czerwcowym wydarzeniu.

Warto dodać, że zawieszenie zawodników nie jest jedyną karą, jaka spadła na wspomniane państwa FINA pozbawiła także Rosjan organizacji wszystkich imprez międzynarodowych. Oznacza to, że w Kazaniu nie zobaczymy grudniowych mistrzostw świata na krótkiej pływalni.

Rosyjska federacja już odpowiedziała na nałożone sankcje. Wycofała ona wszystkich swoich zawodników z każdej imprezy organizowanej przez FINA do końca roku. Ponadto zapowiedziała, że będzie chciał w najbliższych miesiącach zorganizować wydarzenia poza strukturami Międzynarodowej Federacji Pływackiej.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA