Rozszerzona kadra koszykarzy podbija Chiny!

13 lip 2016, 20:19

Rozszerzona kadra reprezentacji Polski świetnie radzi sobie na turnieju rozgrywanym w azjatyckim Nantong. Tym razem podopieczni trenerów Marka Łukomskiego i Artura Gronka wygrali z Chinami 87:77.

Najlepszym graczem meczu okazał się Filip Matczak, który zdobył 15 punktów, cztery zbiórki i dwie asysty. Na słowa uznania zasługuje też postawa Jakuba Parzeńskiego (14 punktów, sześć zbiórek, dwie asysty) oraz Przemysława Żołnierewicza (13 punktów, dwie zbiórki).

Dzisiejszy mecz praktycznie przez całe 40 minut był pod naszą kontrolą. Może z wyjątkiem małego przestoju w czwartej kwarcie, kiedy rywale postawili strefę i mieliśmy chwilowe problemy, ale na szczęście szybko je opanowaliśmy. Wyjazd do Chin oceniam bardzo pozytywnie. Organizacja jest na najwyższym poziomie, zbieramy wiele nowych doświadczeń, co powinno zaprocentować w przyszłości. Mam nadzieję, że pomysł rozszerzonej kadry będzie kontynuowany w najbliższych latach – powiedział po spotkaniu Grzegorz Grochowski.

W czwartek Biało-Czerwoni zagrają swój ostatni mecz podczas pobytu w Chinach – rywalem będzie Rumunia.

Chiny – Polska 77:87 (20:24, 12:21, 17:22, 28:20)

Polska: Matczak 15, Parzeński 14, Żołnierewicz 13, Nowakowski 11, Bartosz 9, Zyskowski 8, Kostrzewski 7, Grochowski 6, Trojan 4, Kowalczyk 0

źródło: pzkosz.pl