Strona główna Żużel 1. Liga Rundę rewanżową czas zacząć! Stal BETAD Leasing Rzeszów – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa...

Rundę rewanżową czas zacząć! Stal BETAD Leasing Rzeszów – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

0

Już 5 czerwca do Rzeszowa zawitają częstochowskie „Lwy”, by – w ramach 10. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej – zmierzyć się z tamtejszą Stalą. Będzie to spotkanie rozpoczynające rundę rewanżową na zapleczu PGE Ekstraligi.

Drużyny z Częstochowy i Rzeszowa swój pierwszy pojedynek miały stoczyć w ubiegłą niedzielę na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. Jednak w wyniku tragicznej śmierci Krystiana Rempały wszystkie mecze dziewiątej kolejki Nice PLŻ zostały odwołane. Dla Włókniarza będzie to siódmy mecz w sezonie, natomiast żużlowcy rzeszowskiej Stali na tor wyjadą po raz dziewiąty. Gospodarze niedzielnego spotkania obecnie plasują się na trzecim miejscu w lidze z dorobkiem 12 punktów. Natomiast Eko-Dir Włókniarz Częstochowa zajmuje miejsce 6.

Żurawie znajdują się w bardzo dobrej pozycji wyjściowej u progu drugiej części sezonu. Sześć ligowych zwycięstw, przy tylko dwóch porażkach stawia drużynę ze stolicy Podkarpacia w gronie faworytów do walki o awans do najlepszej żużlowej ligi świata. Rzeszowianie do niedzielnej konfrontacji przystąpią w optymalnym składzie, którego trzon tworzyć będzie trio: Baran-Kuciapa-Lampart. W porównaniu z awizowanymi składami na mecz, który miał się odbyć w Częstochowie zaszły niewielkie zmiany. W awizowanym zestawieniu pojawili się Nicklas Porsing i Scott Nicholls.

Częstochowianie na tor przy ulicy Hetmańskiej wyjadą takim samym składem jak na mecz, który miał się odbyć w mieście Świętej Wieży. Do składu po kilkutygodniowej pauzie wrócił Sebastian Ułamek. Parowym partnerem “Seby” będzie jeżdżąca zagadka, czyli Thomas Jonasson. Szwed bardzo dobrze prezentuje się na własnym torze, lecz jego forma w spotkaniach wyjazdowych to jedna wielka zagadka. Inaczej sprawa wygląda w przypadku pary Klindt-Thorssell. Forma tych dwóch zawodników cały czas zwyżkuje i wydaje się, że ta para będzie miała znaczący wpływ na końcowy wynik Włókniarza. W składzie biało-zielonych zabrakło miejsca dla nierówno jeżdżącego Artura Czai, który cały poprzedni sezon spędził właśnie w rzeszowskiej Stali.

Niewątpliwie w niedzielne popołudnie wszystkich fanów speedway’a czeka ciekawe spotkanie. Obie drużyny mogą wiele zyskać wygrywając ten mecz. Zwycięstwo Stali umocni ją na pozycji w ścisłej czołówce Nice PLŻ. Natomiast sukces Włókniarza to szansa na dołączenie do tej czołówki. Jedno jest pewne – obie drużyny będą walczyć o każdy punkt, ponieważ na lepszego w dwumeczu czeka nagroda – punkt bonusowy! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:45

Awizowane składy:

Stal BETAD Leasing Rzeszów

 1. Karol Baran
 2. Nicklas Porsing
 3. Maciej Kuciapa
 4. Scott Nicholls
 5. Dawid Lampart
 6. Grzegorz Bassara

 

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

 1. Nicolai Klindt
 2. Jacob Thorssell
 3. Sebastian Ułamek
 4. Tomas Jonasson
 5. Daniel Jeleniewski
 6. Oskar Polis

Komentarze