Strona główna Żużel Pozostałe Rybnik wraca z przytupem!

Rybnik wraca z przytupem!

0

W środowy poranek w Rybniku obyła się konferencja prasowa dotycząca Wielkiego Finału Speedway Euro Championship. Organizatorzy przedstawili między innymi ceny biletów na wrześniowe zawody.

– Rybnik wraca z dużym przytupem na sportową mapę żużla. Z jednej strony sukcesy klubu, a z drugiej kibice wyrażają duże zainteresowanie największymi imprezami. SEC to okazja dla Rybnika, aby zaistnieć w telewizji na całym świecie. Będą wielkie emocje, wielkie ściganie, wielkie nazwiska. Liczymy na to, że Polacy będą bardzo wysoko i powalczą o medale. – zaczął Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika.

– Cieszymy się bardzo, że jesteśmy w Rybniku. To w chwili obecnej jeden z najprężniejszych ośrodków żużlowych w kraju. Dzisiaj uruchomiliśmy również sprzedaż internetową biletów. Wejściówki będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu www.eventim .pl w sklepach sieci Media Markt oraz Saturn w całej Polsce. Bilet normalny kosztuje 45 zł, ulgowy – 30 zł. Wraz z Prezydentem Miasta i prezesem klubu ROW Rybnik szybko doszliśmy do porozumienia. Jesteśmy przekonani, że we wrześniu spotkamy się przy pełnych trybunach – dodał Karol Lejman, One Sport.

– Jestem zaszczycony, że mogę być częścią cyklu Speedway Euro Championship. Postaram się powalczyć o medal, ale jak będzie, to dopiero czas pokaże. W tej chwili ciężko powiedzieć, czy będzie mi ta nawierzchnia pasowała, czy nie, ponieważ finał dopiero we wrześniu. – zapowiedział Janusz Kołodziej, jeden z reprezentantów Polski w SEC 2016.

To bardzo ważne, że w Rybniku będą odbywały się najważniejsze imprezy. Już w tej chwili możemy powiedzieć, że nasz lokalny zawodnik, Kacper Woryna zostanie przedstawiony jako kandydat do dzikiej karty na finał SEC. Mam nadzieję, że napsuje krwi nie jednemu zawodnikowi ze ścisłej czołówki. – powiedział Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik.

Cieszymy się, że nasz stadion będzie gospodarzem największej imprezy w tym sezonie. Będziemy świadkami walki, o której będziemy rozmawiać przez długi czas. Jestem przekonany, że wspólnie z organizatorami wykonamy kawał dobrej roboty i wrześniowe zawody będą znakomitą promocją żużla w naszym mieście. – zakończył Rafał Tymusz, Dyrektor MOSiR Rybnik.

Komentarze