Strona główna Siatkówka PlusLiga Samica przed debiutem w AZS Częstochowa

Samica przed debiutem w AZS Częstochowa

0

W środę w Bydgoszczy w wyjazdowym meczu pucharowym z Transferem w drużynie AZS Częstochowa zadebiutuje były reprezentant Francji Guillaume Samica, który ostatnio występował w Al Jazeera VB Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

33-letni przyjmujący grał już w PlusLidze w barwach Jastrzębskiego Węgla (2009-10) i Zaksy Kędzierzyn-Koźle (2012-13), a z reprezentacją trójkolorowych sięgnął po drugie miejsce w Lidze Światowej (2006) i wicemistrzostwo Europy (2009).

W zespole częstochowskich akademików Samica ma wypełnić lukę, jaka powstała po przyspieszonym przez kontuzję zakończeniu kariery przez Michała Bąkiewicza.

Francuz przyleciał do Polski w poniedziałek i jeszcze tego dnia wziął udział w pierwszym treningu z nowymi kolegami klubowymi. W pierwszym meczu ligowym ma wystąpić w poniedziałek w akademickich derbach, w których AZS Częstochowa będzie podejmować AZS Politechnikę Warszawską.

“Potrzebujemy lidera, a on wszędzie gdzie grał był właśnie liderem. Jest zawodnikiem ogranym i popełnia bardzo mało błędów. Oczywiście będzie potrzebował trochę czasu, by wkomponować się w zespół, ale mam nadzieję, że wniesie do drużyny dużo pozytywnej energii, a jego doświadczenie pozwoli na uniknięcie nieoczekiwanych i trudno wytłumaczalnych przestojów, jakie przytrafiają się w naszej grze”. – mówi Marek Kardos pytany o rolę Francuza w drużynie.