Strona główna Pozostałe Inne Sebastian Kęciński ze srebrnym medalem mistrzostw Europy w Formule 125!

Sebastian Kęciński ze srebrnym medalem mistrzostw Europy w Formule 125!

0
PODZIEL SIĘ
Foto: Wiktor Synoracki / www.motorowodniacy.org

Sebastian Kęciński wywalczył dla Polski srebrny medal mistrzostw Europy w Formule 125! To największy sukces w karierze polskiego motorowodniaka, który na medal zapracował stając na podium we wszystkich trzech eliminacjach tegorocznego cyklu.

Reprezentant Polski drogę po medal rozpoczął w czerwcu tego roku. Wtedy w Boretto we Włoszech zajął wysokie trzecie miejsce. Po tamtych zawodach z dużą skromnością mówił: Dobrych kilka lat temu byłem trzeci na zawodach w Estonii. Ale to było dawno. Zawody w Boretto mogę uznać za ważny moment, jednak w żaden sposób nie jest to powód do wielkiego świętowania. Cieszę się oczywiście z wyniku, ale tylko spokojna praca przez cały sezon może dać mi dobry wynik. Jestem cierpliwy.

Ta spokojna praca doprowadziła go do upragnionego celu. Miesiąc po zawodach w Boretto reprezentant klubu KSM Trzcianka zajął drugie miejsce w angielskiej miejscowości Stewartby, a w ten weekend zakończył zawody w Tarnopolu na Ukrainie znowu na drugiej pozycji i został Wicemistrzem Europy w Formule 125.

Medaliści ME F125 w sezonie 2017

1. Mark Peeba (Estonia)
2. Sebastian Kęcińki (Polska)
3. Thomas Trabitzsch (Niemcy)

W mistrzostwach Europy startował też najbardziej utytułowany polski motorowodniak Henryk Synoracki. Niestety, problemy techniczne w pierwszej i trzeciej eliminacji pozbawiły go szans na medal. Polak zakończył tegoroczny czempionat F125 na szóstej pozycji.

Kalendarz 2017 – Mistrzostwa Europy w Formule 125

2-4.06 Boretto (Włochy)
1-2.07 Stewartby (Wielka Brytania)
26-27.08 Tarnopol (Ukraina)

Sukcesy polskich motorowodniaków w 2017 roku:

W tym roku polscy zawodnicy mają już na koncie ważne międzynarodowe sukcesy w sporcie motorowodnym. Cezary Strumnik z Chodzieży pierwszy raz w swojej bogatej motorowodnej karierze wywalczył dwa medale mistrzowskie w jednym sezonie – jest wicemistrzem świata i drugim wicemistrzem Europy w klasie OSY-400; Marcin Zieliński ze Szczecina zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w klasie O-700; w czempionacie Starego Kontynentu w klasie S-550 mamy wicemistrza Andrzeja Lisego i brązowego medalistę Michała Rogalskiego. Kolejny zloty medal dołożył do swojej bogatej kolekcji Henryk Synoracki, który został Mistrzem Świata z klasie O-125.

Komentarze