SEC: Wygrana Sajfutdinowa, Gollob czwarty

11 lip 2015, 22:27

W przed chwilą zakończonym drugim turnieju cyklu Speedway European Championship triumfował Emil Sajfutdinow z dorobkiem 15 punktów. Zawody na drugiej pozycji zakończył Nicki Pedersen zdobywając 14 punktów, a trzeci był Antonio Lindback. Tomasz Gollob zawody skończył na czwartym miejscu.

Niewykluczone, że Indywidualny Mistrz Świata z 2010 roku zawody w Landshut zakończyłby na wyższej lokacie, jednak został wykluczony w wyścigu finałowym. Gollob
na wejściu w pierwszy łuk znajdował się pół motocykla przed Nickim Pedersenem, który zahaczył kołem o hak w motocyklu Polaka i przewrócił się na tor. Sędzia zawodów Marek Wojaczek podjął decyzję o wykluczeniu z powtórki Bydgoszczanina. Natychmiast po ogłoszeniu tej decyzji Tomasz Gollob udał się do budki telefonicznej, z której dyskutował
z sędzią. “Wygrałem start, byłem z przodu, Pedersen zahaczył o mój motocykl. Nie jestem winny.” – powiedział Polak, którego zdenerwowanie było jak najbardziej zrozumiałe.

W dzisiejszej rundzie SEC oprócz Golloba startowało jeszcze czterech Polaków. Szóste miejsce zajął Janusz Kołodziej(10pkt.), ósme Przemysław Pawlicki(8pkt.), a dziewiąty był Piotr Protasiewicz(7pkt.). Tych zawodów do udanych nie może zaliczyć Tomasz Jędrzejak, który zdobył 1 punkt i uplasował się na przedostatniej pozycji.